Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kicsi korkülönbség nem...

Nagyon kicsi korkülönbség nem rossz?

Figyelt kérdés

Pl hallottam olyat, hogy másfél év a korkülönbség. Az első még baba, 9 hónapos. Nem rossz, hogy még szinte ki sem élveztétek a babakort, az első időszakot, amí végig veled van, de már úton a második? Én a kis korkülönbséget úgy képzelem, hogy kb mikor az első megy oviba.

De ha rossz a gondolatmenet, akkor javítsatok ki. Tapasztalatok érdekelnének miért jobb a két baba apró korkülönbséggel, mintha kivárnánk a 3 éves kort. (ikrek az más, elejétől 2-t nevelsz)


2019. máj. 12. 15:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én 1 évnél szeretném kezdeni a kistesó gyártását. Idősek vagyunk, nem akarok kiesni a szakmámból és szeretném, hogy tudjanak együtt játszani.
2019. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A kis korkülönbség szerintem alapvetően jó, bár én még nem vagyok anya, így ebből a szemszögből nem tudok írni. Viszont kettő nővérem van, közöttük másfél év van, köztem és a nagyobbik nővérem között 8, míg kisebbikkel 6. Ők mindig is együtt játszottak,egymással beszélték meg a problémáikat,együtt nőttek fel. Amikor én olyan idős lettem,hogy már szívesen játszottam volna velük ők már kinőttek ebből a korszakból. Mindig egyedül voltam kisgyerekként,mert ők megértették egymást,én pedig meg kicsi voltam. Illetve már javában egyetemre jártak,családjuk,gyerekeik voltak mikor én még általános,- közép iskolába jártam. Viszont,most már mindhárman felnőttek vagyunk,nagyon jó a kapcsolatom mindkettőjükkel, de még mindig úgy érzem közöttük meg van az az igazi testvéri kapcsolat, én meg mintha csak egy kisebb barátnő lennék.

Én ezért kis korkülönbséggel szeretnék mindenképp gyereket a közeljövőben.

2019. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen, ebben van vmi utolsó.

Igazatok van. De a 3 év se sok azért, ilyen együtt felnövés szempontból. Én 1xűen nem tudom elképzelni, hogy az egyik babám 3 éves, épp kezdi az ovit, a másik másfél éves még baba, de már ott az újszülött, aki szinte minden figyelmemet elveszi. Meg van ez az utánzós dolog, pici sír a másik 2 is rákezdi, vagy a két már "cselekvőképes" veszexik, miközben a picit pelusozom meg ilyenek.

2019. máj. 12. 20:15
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 13 hónap van a 2 lány között, most 3 hónapos a kicsi és imádom minden percét. 😊 Még 2-t szeretnénk, őket is így, max másfél évre egymástól.
2019. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!