Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagnál nagyobb súlyú baba =...

Átlagnál nagyobb súlyú baba = szívproblémák? Kissé felidegesített a védőnő, vélemények?

Figyelt kérdés

A kisfiam pont ma 6 hetes. Születési súlya 3790 g volt, az 1 hónapos státuszon pedig 4780 g, tehát majdnem pontosan 1 kg volt a hízás (persze a kórházban ő is "leadta" a szokásos 300 g-t, tehát valójában 1,3 kg-t hízott a kórházhoz képest).

Most 6 hetesen is lemérte a védőnő és már 5370 gramm. Én örültem, hogy szépen gyarapszik (itthon csak az első 3 hétben méregettem, mert van sok tejem és eszik rendesen). Erre a védőnő azt mondta, hogy jó torkos baba, és hogy kicsit azért leállhatna a hízás mértéke, mert ez kicsit több a kelleténél (?!), és vigyázzak, nehogy a jövőben is túlsúlyos legyen, mert a nagyobb súlyú babáknál gyakran jelentkeznek szívproblémák már csecsemőkorban is, ráadásul a fiúk sokkal veszélyeztetettebbek ebben, mint a lányok...

Hát én kissé lefagytam, kérdeztem akkor mit javasol, mondta hogy próbáljam kicsit elhúzni az étkezések közötti időt, meg vegyem le kicsit korábban mellről.

Kisfiam csak anyatejes, igény szerint szopizik, de szerintem nem túl sűrűn, 2-3-4 óránként, éjszaka van hogy 5 óráig nem eszik. Egy adag mennyisége átlagosan kb. 110-120 gramm, de van amikor 80, van amikor 160.

Sokat kakil, pisil.


Ahogy itthon olvasgattam meg utánanéztem, szerintem tök normális ez a súly 6 hetesen. Most ugye +1,6 kilónál jár a születésihez képest, és másfél hónapos. Azt olvastam, az első hónapokban plusz 1 kg havonta teljesen normális.


Amúgy nem kövér baba, persze már van kis tokája, meg a combján, karján is látszik hogy szedett magára, de nem az a hurkás kövér.


Erre a védőnő rögtön a szívproblémákkal jön... Soha semmi ilyen jellegű probléma nem volt, se a terhesség alatt, se azóta az orvosi vizsgálatokon, szóval nem azért mondta, mert egyéb okok miatt hajlamosabb lenne rá a kisfiam.


Mi a véleményetek erről? Ugye nekem van igazam és tök normális ez a gyarapodás?


2019. máj. 13. 14:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyém fél evesen 10 kiló volt :) na ő dagi baba volt. Már 8 éves teljesen átlagos,normális lányka. Ne foglalkozz a védőnő ijesztegetésével.
2019. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!