Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes terhes vagyok eddíg...

CsBrigibaba kérdése:

19 hetes terhes vagyok eddíg 12 kg-ot híztam. A pici 50 grammal nagyobb mint lennie kéne. És kb 6 hónapos pocim van. Legalább is a védőnő szerint. Szerinte ez normális. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Persze, normális. Én is ugyanígy voltam, kicsit fel volt fújodva a hasam. 3,5 kg lett a kisfiam. De nekem már 2 hónapos terhesen fel volt fújódva a hasam, úgy néztem ki, mint egy 4 hónapos terhes:)
2013. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Hát azért 19. hétre 12 kg hízást én nem mondanék normálisnak...
2013. febr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egy picit sok. Bár egyén függő, de gondold el, hogy jó esetben még ugyan ennyi idő hátra van és elvileg az utolsó hetekben gyarapodik leginkább a baba és mama. Én 10 kg-ot szedtem fel, de az utolsó heteket már nem élhettük át a pocakban, mert a kisfiam úgy döntött, hogy a 35. héten megszületik(szerencsére makk egészségesen). :) De, ha védőnő szerint minden oké akkor nyugodj meg. Csak tudja mi a jó! :)Boldog babavárást!!!
2013. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a 12 kg a kissé sok, nem a hasad mérete és a baba súlya. Néztek már cukorterhelést? Én 14 hetes vagyok, 1 kg-ot híztam eddig kb. de ezt is soknak találom. Viszont én túlsúlyos vagyok eleve!!! (kb. +15 kg alapból) A nőgyógyász is javasolta nekem a szénhidrát csökkentett étkezést és elküldött már a 16.héten cukorterheléses vizsgálatra. Te hogyan étkezel?
2013. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

:O


Én 17 hetes vagyok, s 3 kg-ot híztam eddig..

2013. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
en 19 hetesen pont 4 kilot hiztam, de engem meg azzal piszkalnak h tul kicsi a hasam, szerintem sehogy se jo az embereknek :D
2013. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy milyen a testalkatod! Mi lesz ha még elkezdesz vízesedni? én 12 kilót híztam 40+4 hetes koromra. szerintem is még csak most jön a hízás java, beszélj az orvosoddal, ő lát téged, ő ismer. Azért sem jó ennyit hízni, mert majd fájni fog a térded a saját súlyod miatt... az elhízás okozhat más komplikációkat is. Én 14 hetes vagyok és már 3 kg-ot híztam, én már ezt is soknak tartom. az első terhességemnél nem híztam csak 17 hetesen az első kilót...
2013. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonlô problêmàm volt,de hiàba szôltam az orvosnak,ill.vêdönönek,csak jôt mosolyogtak rajtam,azt hittêk,csak hiúsàgi kêrdêst csinalok a dologból...24 hetesen kiderült,hogy terhessêgi cukorbeteg vagyok :( akkor elolvastam pàr dolgot erröl a betegségröl,ês szinte csak ez az elöjel, a nagy hízàs. Szerintem nêzesd meg a vêrcukrod. Amúgy ên 15 kg-ot híztam,mire kiderült.
2013. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én a 27. hétben vagyok 9 kilót híztam 105cm a pocak és sokallja a védőnőm,56 kilóval kezdtem a terhességet,és nem érzem azt hogy ez sok lenne,de szerintem minden védőnő mást mond.Szép babavárást!!!:D
2013. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
17 hetesen eddig egy dekát nem híztam. Nem azt mondom, hogy követendő példa, de a 12 kilót sokallom. Az előző terhességem alatt összesen 9 kilót híztam. Gondold át ha már most ennyi akkor mennyire nehéz lesz mindezt leadni utána.
2013. febr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!