Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 5 hónapos babának mennyi...

Egy 5 hónapos babának mennyi tápszert kellene meginnia? Hányszor kell ennie egy nap?

Figyelt kérdés

Az én lányom 5-6 alkalommal eszik egy nap. A reggeli tápszer,a tízórai is, vagy gyümölcspép, az ebéd zöldség pép, 3-4 körül körül tápszer, uzsonnára gyümölcspép, vacsorára tápszer. Jó ez így? Tejpépet ehetne már?

Közben még minden alkalommal szopizik is, de már nem sokat kb. 20-50 ml alkalmanként! Mennyi tápszert kellene meginnia egy nap?


2010. júl. 6. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a hozzátáplálás megkezdése után napi fél litert mondanak ideálisnak a tápiból. A többi gyümölcs-főzelék, és tejpép is lehet. (Bár ez utóbbiból én inkább HA-t adok, vagyis rizspelyhet gyümivel). Elvileg 5x-i étkezés az ideális, de az én 5 hós Kisfiam ebben a nagy melegben van, hogy csak 4x eszik.
2010. júl. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát én sajnos már elfelejtettem hogy mennyi a szügséges, de a dobozon pontosan rajta van hogy mennyi idősen mennit kell neki adni.

Az én fiam elég sűrűn evett, és így nem is nagyon figyeltem meg hogy mennyit kell neki adni, annyit adtam neki amennyi jól esett neki, mikor nagyobbacska volt akkormeg adtam neki almát,burgonyát,banánt,tejbegrízt stb stb.

2010. júl. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 5 és fél hónapos, és a 150 gramm + 5 kanál tápszer adagnál jár, de nem eszi meg mindig. Egyébként 5-ször eszik,

7-8 között tápszer

10-11 között gyümölcs+ tea

13-14 között főzelék és még egy kis táp

17-18 között táp

este ismét táp.


Nincs nagyon olyan, hogy "kell", mert babafüggő. Ha kevesebbtől is jól lakik, akkor kevesebbet eszik. A lényeg, hogy szépen fejlődik, nem éhezik meg óránként, és alszik rendesen. A tápszeres doboz szerint 180 gramm + 6 kanál lenne az adagja, eddig ezt 2-szer ette meg, illetve délben a kb. 100 gramm főzelék után időnként benyom még 100 gramm tápszert. Viszont délután előfordul, hogy alig eszik 100-110 gramm tápszert.

2010. júl. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az egyszeri mennyiséget elfelejtettem leírni.:) A mi tápszeres dobozunkon az áll, hogy 180 ml vízhez 6 kanál tápi kell, ebből a kész mennyiség 200 ml, de az én fiam elég bélpoklos, még ezután is követelne még.:)
2010. júl. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én fiam reggelre 150-et, ebédre kb. 150-180-at, vacsira 180-240-et eszik. Tízórai gyümi, uzsonna főzelék. A napi fél litert én is igyekszem betartani, de szerintem a tejpép is idetartozik, hiszen azt is tápiból készíted.
2010. júl. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!