Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám elapasztani a tejem?

Hogy tudnám elapasztani a tejem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, légyszi negatív hozzászólásokat ne írjatok, így is kudarcként élem meg ezt az etetés-mizériát. Kezdetektől fogva anyatej+tápis volt a babám.

Először tejem nem volt, majd amikor megjött, már a gyerek nem nagyon akart szopni, már a kórházban is cumisüvegböl etették. Már ittam a Laktoherb teát, ettem a LActinatal kapszulát, de egyszerűen nem lakik jól. Addig szívja a cicit, amig könnyen jön a tej, aztán bealszik, és hiába keltem, nem hajlandó a szájába se venni a cicit.

Most még hasfájós is lett, de próbáltuk a 3 óránkénti etetést, az igény szerinti szoptatást, de akkor meg egész nap a cicin lógott, és csak úgy volt hajlandó elaludni.

Teljesen kimerültünk az állandó éhségtől, a hasfájástól, ráadásul 2 hét alatt 3x lázasodtam be, és fájt a mellem is, rázott a hideg. Fejegettem 3 óránként, de már a könnyem potyogott, az is annyira fájt.

Azt hiszem, én minden tőlem telhetőt megtettem, hogy anyatejcsis legyen a babám, de már feladtam.

Még csak 3 hetes.


2019. máj. 17. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

szia,nem írok negativat,de lehet nem is közvetlen a kérdésedre válaszolok:most van nála növekedési ugrás,nekem hiába volt rengeteg tejem,úgy éreztem sose lakik jol a fiam.kitartottam,és kb 2 hét alatt magátol szépen beállt hogy mikor eszik.Ha bealszik cicin akkor nem éhes annyira hogy küzdjön,ha pedig még nyügös lenne,nem alszik be,én akkor adnék neki tápszert.Ha evés után bealszik,fejjél akkor is és látni fogod kiette-e teljesen vagy maradt benne,és ezzel is a tested ugy érzi hogy több tejet kell termelnie(mikor szopi helyett fejsz akkor nem tudod alaposan kiüriteni,ezért is csomsodhat be)


remélem lepontozva nem leszek( első fiam 6 hónapig volt anyatejes,akkor egyik naprol a másikra elapadt,nem tudom miért,második fiam 2,5 évig cicizett,de ha tehette volna mai napig nem szokott volna le annyira függő:))

2019. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, azt több helyen olvastam, hogy akkor nem éhes, ha bealszik. Viszont, kb. Félórákat alszik, mert megint cicizne,és nyűgös egész nap. Csak akkor nem sír, ha eszik, vagy alszik. De pl. 2 hetesen is volt, hogy egész nap 2 órát aludt. A többit sírt.
2019. máj. 17. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Hidegvizes borogatás, jegelés segíthet elapasztani a tejed.

2019. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha bealszik cicin akkor nem éhes annyira hogy küzdjön"


Vagy csak gyenge és nem bír szívni, "inkább" éhezik.

Nálunk ez volt. Kiderült hogy a háttérben egy lappangó fertőzés áll, ami kivette az erejét, plusz gyenge volt az arcizma is. 3 hetesen 100 %-ig anyatejesen még nem nyerte vissza a születési súlyát. Pótlással is csak 5 hét alatt sikerült. És még 2 hónaposan is csak 80 ml-t szopizott 2 óra alatt. Mire végzett, újra megéhezett és 150-et megevett üvegből.. Azt se gyorsan, 30 percébe került.

2019. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ikreket szoptattam 7 hónapig. Az első 6 hétben szinte fel sem keltem az agyról xd
2019. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Most őszintén, miért kell piszkálni, beszólni másnak azért, mert neki nyűg a szoptatás? Nekem azt mondta mindenki, hogy ez az egész addig jó, amíg mindkét félnek megfelel. A babának, és az anyának is. Anyukának hol lenne már öröm a fájdalom, láz, betegség és a sírás? Miért jobb az, ha anyatejes egy baba nagy szenvedés árán, de közben az anyuka magába van roskadva, depressziós, és imádkozik azért, hogy elapadjon "csak úgy" a teje, mert akkor nem szólja meg majd senki?!
2019. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: ha felkel akkor éhes?eszik olyankor üvegből?(amikor bealszik cicin,fejjél,és mikor ébred azt add oda neki-akkor látod mennyit eszik még)Ha eszik olyankor akkor éhes,de ezekben az időkben mig kialakul a kereslet-kínálat,valóban úgy érezheted cicizne egész nap.Mennyit vagytok levegőn?lehet akkor jobban kialudná magát...esetleg nincs letapadva a nyelve hogy nehezen megy a szopizás?(fiam se aludt negyed óráknál többet,de utólag kiderült ennek más oka volt)
2019. máj. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindenkinek fáj az elején. Ez ilyen. Igaza van annak, aki azt írja, hogy nem tettél meg mindent, ezzel ne áltasd magad. De ha tàpszerezni akarod tedd azt, elmész orvoshoz és kérsz gyógyszert ami elapasztja a tejed.
2019. máj. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!