Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babák átlagba...

10 hónapos babák átlagba mennyi tápszert kellene megigyanak egy nap? 7-8dl nem sok? Vacsira 250ml, éjjel még 150-200ml s reggel 220ml és van amikor napközben is 150et megiszik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tyűűű, ez nem semmi. 9 hónapos a kisfiam, kétszer kap tápit. Este 8-kor, és reggel 7-kor (este 240ml, reggel 220ml kábé). A kettő között alszik, éjjel nincs evés. Napközben gyümölcsök, főzelékek, tejtermékek mennek, tápszer nem.

Szerintem a te babád nem lakik elég jól, nem elég tápláló neki a tápszer. Én a helyedben vacsira tejpépet adnék neki. Egyébként kb. fél liter tej alapú étkezés kell nekik ilyen korban.

2010. júl. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább vacsorára tejpépet adj,ha éjjel felébred akkor csak teával ill.vízzel kínáld.Ahhoz már nagy a babád,hogy éjjel is egyen.

Vagy csináld azt,hogy fürdés előtt adsz neki még valami vacsit,ebédről maradt főzeléket vagy amit a babád szeret,aztán meg fürdés után a tápszert/tejpépet.

2010. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Enyém 9 és fél hónapos, és semennyi tápszert nem tudok vele megetetni, egyszerűen nem eszi.

Én 2x adnám neki, ha tudnám, reggel 200 ml, meg este 200 ml, de undorodik tőle:-S

2010. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
Egy 10 hós babának már azt kellene ennie, mint nektek!!! Orvosod, védőnő nem mondta? Amíg nem ihat tejet, addig kell neki tápszer, max. 2-szer. Reggel és este. Éjjel már ne adj neki, fel sem kellene, hogy keljen ilyen korban már. Tízóraira gyümi, tejtermékek, műzlik, stb... délben húsos főzelék, uzsira lehet az ebédből megmaradt, vagy tejpép, és vacsira tápszer. A tápszer, mint írta itt valaki, nem tápláló neki, nem elég. Etesd meg, a tápszerrel már nem lakik jól szegényke, ahhoz már elég nagy baba. A tejpép laktató, próbáld ki, és hidd el, azután már végig is aludja az éjszakát. Minden jót!
2010. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az enyém reggel 100 ml. Tízóraira a gyümölcs mellé 100 ml, ebédre a főzelék mellé 150 ml, uzsonnára gyümölcsöt kap tejpéppel, vacsira a főzelék mellé 210 ml. Sajnos általában éjjel felkel enni, akkor még megeszik kb. 120-150 ml. Ha esetleg mégsem ébredne éjjel, akkor sem eszik meg reggelire 150-nél többet. A többi étkezésnél nem akarja elhagyni a tápszert, sokszor alig tudok beletömni pár kanál ételt, csak a tápszert igényli. Elég elkeserítő.
2010. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk is 10 hós 2-3 szor kap.ha éjjel kel ,igényli miért ne lehetne neki adni???nagyon okosok lettetek(nem kellene ennie)stb....

Reggel iszik 210 plusz mellé megeszik egy fél zsömit vagy kiflit.Tizóraira 250g gyümi babakesszel vagy piskótával.Ebéd vmilyen főtt kaja250g(spagitól kezdve a húslevesen át mindent megeszik).Uzsi natúr joghurt gyümivel 250g ,vagy csak gyümi,illetve kiflike vagy zsömi.

Vacsiraszintén vmi főtt kaja szintén 250g.Lefekvés elött pedig bedolgozzamég a 240 tápit.

Tehát ő sokat eszik, ennek ellenére mégis igyényli hogy éjjel is megigya azt a kis tápit!!!Hát had igya!!!miért törvényszerű hogy egy 10 hós gyerek kibirja este 8tól reggel 6-7ig kaja nélkül?!?!minden gyerek más!!!!!!!

Ugyhogy nem bunkóságból de felpörögtem ezen hogy nem kéne már éjjel ennie válaszokon, emiatt egy kicsit hosszú lett a komment,bocsi érte!:)üdv:Zsu

2010. júl. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak: teljesen tipikus, hogy felpörögtél. Először is Come down! :))) Csupán jó szándékból írtam, hogy éjjel már egy ilyen nagy babának nem kellene ennie. Ugyanis! És most jól figyelj! A babád pocakjának kell, hogy kiürüljön. De mivel még éjjel is eteted, nem fog. Nem egészséges. Azért édességgel sem tömöd, mert kéri, igényli, ugye? Gondolom ti sem jártok ki éjjelente a hűtőbe nassolni! Az éjszaka nem véletlenül alvásra van kitalálva, relaxálódásra, feltöltődésre. De nem akarok okoskodni, tőlem aztán egész nap és éjjel is etetheted. 1 dolgot azonban tarts szem előtt, a baba első 3 évének táplálkozása kihat a felnőttkori egészségére.
2010. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Kedve utolsó!!!Inkább adok a kisfiamnek éjjel is tápszert,mert igényli!!!Hagyjam éhezni??ugyanis ha nem adok neki akkor csak sír keservesen!!!szerintem Te a helyemben ugyan úgy adnál neki!!!üdv:Zsu
2010. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, megértelek, de én a helyedbe már rég konzultáltam volna a dokimmal, védőnőmmel, és nem itt írogatnék. Nekem a gyerekdoki azt mondta, hogy az éjszakai evés helyett adjak teát, akkor rájön a gyerek, hogy kár felkelnie, és rendesen ki tud ürülni a gyomra. Ezt akkor, mikor kb. 3 hós volt, ha jól emlékszem. Nagyon gyorsan felfogta a gyerekem, és azóta átalussza az éjszakát a saját és a mi örömünkre is. Tényleg csak jót akarok, nem bántásból írtam. Te is tudnál rendesen pihenni, és ezzel a babának is jót teszel, hisz ez a normális életritmus.(kicsit ironikus a stílusom, azt nézd el, megváltozni már nem fogok:)
2010. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze,én sem bántásból irtam!tud róla a gyerekdoki,védőnő is,de azt mondták nem baj,majd leszokik róla(a mai napig 3óránként eszik,nagyon jó evő,csak rettentő gyors az emésztése)és én is 1,5 éves koromig keltem éjjel enni:) és 10 hónaposan 73cm,8700gramm(2860g,49cm született)(olyan mint az apja:))nem duci de szép formás baba:)egyébként hála a jó égnek este 8tól alszik hajnal 3ig,akkor eszik,majd reggel 7ig alszik.tehát hagy pihenni:)sokszor próbáltam csak teáztatni,de akkor óránként fennt volt,nyüglődött és óránként megivott 2dl teát.aminek nagyon nem látom értelmét,tehát inkább adok neki éjjel enni!!és igen,akkor ko fáradt voltam mert nem aludtam csak kb 5x 20 percet:S

ugyhogy nálunk egyenlőre marad az éjjeli evés is:)

2010. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!