Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek még 7 hónaposan sem forgott a babája? Mikor kezdett forogni? A többi mozgàs hogy alakult?

Figyelt kérdés

Járunk Dévényre 2 hónapos kora óta. Szülésnél kézzel fordították be a szülőcsatornába, mert a feje a medencémbe volt akadva. Plusz a köldökzsinóron is csomó volt.

Ezek miatt feszes a felső teste szegénykémnek.

Az oldalára már fordulgatott pár hete. Rendszeresen gyakorolta, de most leállt vele.

Hasra egyáltalán nem próbálkozik.

Amikor hason van, akkor próbálkozik. Emeli a fenekét, lökné magát oldalra, de a válla/keze miatt nem sikerül neki.

A gyógytornászunk szerint nem csak a fentiek miatt nem csinálja, hanem lusta, "komótos" is. Szerinte nem tehetünk semmit, csak várunk és hordjuk tovább tornára.

Egyébként neurológus is látta már és nem talált semmi gondot.

Más dolgokkal nincs baj. A kezét nagyon ügyesen használja, sokat mosolyog, gügyög, sikoltozik. A hozzátáplálás is jól megy. Van már két foga is. Nagyon érdeklődő, figyelmes. Hason szépen tartja a fejét, úgy is eljátszik, nyúl a dolgokért keresztbe is. Csak ez a forgás...

Én most nagyon magam alatt vagyok már e miatt. Ő is érzi rajtam szerintem.

Jövő héten már 7 hónapos lesz. Én 9 hónaposan már totyogtam.

Jó lenne néhány hasonló pozitív kimenetelű történetet olvasni.


2019. máj. 21. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn ezt nem hagyám annyiban.


Èn az a típusu anyuka vagyok aki azt mondja, hogy hagyjunk mindent a maga menetében fejlödni, és ha lassabb sem baj.


DE ez már nem lassú, hanem érezhetöen neurologiai problémája vana gyereknek, és egy egyszerü dévényes ezen nem fog tudni segíteni. A korai fejlesztés pedig a legeslegfontosabb, ha most nem kapja meg akár örök életére totál mozgás korlátozott lehet.


Amit tudnod kell, hogy a mozgás fejlödést ha nincsen külsö oka(pl csont vagy izom elváltozás), akkor az agy érte e felelös. Azért, hogy egy baba forogni tudjon ezer és ezer agyi folyamat felelös, és ha az agy ezt nem tudja megtenni, akkor a baba nem forog. Ha csak izombeli probléma lenne, akkor bizony a dévényes tornával már rég helyre lett volna hozva.


NEM csak dévény torna létezik. Èn külföldön élek, nekem a lányomnak volt születésnél sérült nyaki problémája, ami 2 hósan derült ki. Nekünk vojta módszert írtak fel. Nyomásokkal stimulálták a gerincet, idegrendszert a külömbözö mozgásokra. EZ nagyon gyorsan és sokat segített, így mindent a korához képest csinált(11 hósan egyedül járt, pedig akkor már nem jártunk tornára).

A gyógytornász nö nagyon szuper volt, több módszert ismert. A lányom imádta ezeket a tonrákat(a legtöbb gyerek ordít ezeken a tornákon), így szinte minden módszert kiprobált rajta, és hihetetlen dolgokat csinált engem totál meglepett. Ugyan ezeket a módszereket akár felnött balesetben lebénult embereken is tudják alkalmazni...


Èn a helyedben egyenesen egy orotpédushoz is és egy másik neurologushoz is(mindegyiknél fontos, hogy specializálva legyen babákra) mennék.


Èn a dévényestöl meg megválnék, aki 7 hós gyereknre aki ennyire le van maradva azt mondja, hogy komotos, az nem szakember...


A komotosságot azért érezheti, mert a gyerek tudja, hogy kellene csinálni valamit, de képtelen rá, így egy idö után a próbálkozások alább maradnak a babánál, az agy nem ad ki több utasítást rá. Ezért is fontos a korai fejlesztés, mert egy idö után az agy már nem akar olyan utasítást kiadni amire nem képes....


Nem ilyesztegetni akarlak, inkább arra ösztönözni, hogy ne nézd ezt így el, hanem menjél nagyon gyorsan utánna.

2019. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem hasonló a kor miatt, de kisfiam 5 hónapos koráig nem igazán mocorgott, szintén feszes volt az izomzata, és szintén lusti.

Jártunk dévényeshez, de nekünk havonta egyszer kell, otthon pedig napi szinten tornáztatni. Nagy változást nem láttam, aztán gondoltam egyet és elkezdtünk járni úszni, vasárnaponként. Igazából apás program, én félek őt a vízben tartani. 4x voltunk, azóta forog hasról hátra, hátról hasra. Szerintem ez sokat segített neki,

De egyébként unokahugom 9 honapos koráig semmit nem csinált, aztán egyik héten forgott, kövi héten mászott és 1 éves korára járt, összekapta magát!


Szerintem próbáljátok ki az úszást, nagyon szokták élvezni a babák, illetve nem tudom miket mutatott a dévényes nektek, vegyetek egy felfújható fitnesz labdát, annak a tetejére fektessétek hasra és jobbra balra billegtessétek (azért közben fogjátok, óvatosan), ez nagyon sokat javít az egyensúly érzékén és biztonságosabbnak fogja érezni a földön forgást.


És ne hasonlítsd se magadhoz, se más babához, mind másképp fejlődik :)

2019. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves első! Volt neurológiai vizsgálat, koponya uh, MRI. Nem találtak semmit.

2019. máj. 21. 13:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy gyermek neurológusnál voltunk egy magán klinikán. A többi vizsgálatot is ott csináltuk.
2019. máj. 21. 13:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#2es vagyok, első válasza azért elgondolkodtató, esetleg egy másod orvos véleményét megkérdezném, aki babákra specializálódott
2019. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok.


Ès ortopédus látta?

Nálunk mikor a fejét furán tartotta rögtön ortopédiára küldtek. Ott az ortopédus legelöször azt zárta ki, hogy nincs-e fejlödési rendellenesség a csontokban és izmokban(pl másképp áll egy csont...) Ezért röngenezték.

Ott nem volt baj, ezért jött a terápia.

De gondolom, ha a terápia nem hasznát volna akkor jött volna csak a neurologus.


Második amit írsz, nálatok ugye egy 5 hós baba és egy 7 hós babát nem lehet ebben össze hasonlítani. Mert 5 hósan még bele fér ha akkor kezd el forgolódni. De mivel a mozgás fejlödés egymásra épül, az agy fejlödésével. ìgy ha még nem is forog akkor képtelen a többi dologra.

Nagyobb korban már 3 hónap lemaradás nem lényeges, de az elsö félévben bizony nagyon fontos.

2019. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"de a válla/keze miatt nem sikerül neki"


És erre nem mutatott senki semmilyen gyakorlatot??

2019. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Dehogynem, rendszeresen tornáztatjuk. Itt most nem tudom úgy leírni, hogy érthető legyen. De szemmel egyértelműen látható, hogy a keze/válla miatt nem sikerül.
2019. máj. 21. 13:49
 9/10 anonim ***** válasza:

6 hónap+ 1 hetes a lányom, és még ő se forog. Hipotón, dévényezünk. Neurológus látta, minden rendben vele. Nagy baba, ez is neheziti a felzárkózást.

Nagyobbik lányom is későn kezdett forogni, lusti volt, aztán hirtelen szinte hetek alatt behozta a lemaradást.

Amig a védőnő, gyerekorvos nem aggódik, te se aggódj.

2019. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Kicsit megnyugtattál. Egyébként a fiam is jó nagy, husis baba.
2019. máj. 21. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!