Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 eves lanyunk allandoan...

1,5 eves lanyunk allandoan csapkod, pofoz minket. Mit tehetunk?

Figyelt kérdés
Hiaba szolunk ra erelyesen, hiaba fogjuk meg a kezet. Akkor is csinalja. Pofoz minket csapkod. Van hogy ha merges akkor de van ha csak ugy... hogy lehet ezt kezelni? Kezd ez mar sok lenni. Ha hagyjuk beki felunk hogy masokat is csapkodni fog
2019. jún. 3. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Meg kéne találnotok az okát, amiért frusztrált és így vezeti le. Történt valami változás mostanában?
2019. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Hagyjátok ott ilyenkor ha van rá módotok, valószínűleg ezt hamarabb megérti majd.
2019. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Hamar abbahagyják, 1 hét kb. amíg elunja és újabb hülyeséget talál ki, mindig szólj rá, aztán hagyd ott, ha nem hagyja abba, én még ha nagyon muszáj volt büntetésböl betettem 1-2 percre a kiságyába, de igazából nem fogta fel másfél évesen.
2019. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

nem szabad hagyni, hogy a szüleit (vagy akár mást is bántson)


nagyon határozottan rá kell szólni, ha nem működik, akkor meg kell büntetni.


Nekünk az vált be, hogy a sarokba állítjuk arccal befelé kb fél-1 percig, (persze bőg) előtte megmondani neki, hogy MIÉRT kapta a büntetést (Most a sarokbá állítalak, mert rossz voltál, bántottad anyát). Utána kb 1 perc múlva pedig megkérdezni, hogy bocsántot kérsz? Nem bántod többet anyát? Persze bólogat, megígéri, utána megbocsátani neki, megölelgetni, megpuszilgatni, magyarázni neki, hogy ezt nem szabad.


Mindenféle nemkívánatos viselkedésre jó módszernek találtam ezt a sarokbaállítósdit, nálunk elég hamar, pár hét alatt leszokott a szülők veréséről, persze alkalomadtán, ha nagyon dühös, előfordul még, de nagyon ritkán.

2019. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolso ! Egy masfel eves gyerek ehhez mèg kicsi. Nem tudom sarokba allitani....

Nem igazan tudom az okàt. Nem tortent valtozas, de neha olyan feszult. Pl mikor a formabedoboval jatszik es nem sikerul, akkor is ideges lesz. Csapkod osszevissza... Engem is allandoan pofon vag az apjat is. Pedig mi szepen beszelunk hozza, kedvesen. Ha az apja rakiabal hogy nem szabad bantani akkor sir egy percig de utana megint ujrakezdi. Nagyon bant ez a dolog.

2019. jún. 3. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:

De cuki szülők lehettek:)


Ennél sokkal rémesebbek fognak történni később:)


Gondolom nem csaptok a kezére/ szájára/ fenekére.


Most fejlődik a kicsi, azért ilyen. Már rájött, hogy, rendesen is megcsinálhatja a dolgokat, csak nem tudja.


Az frusztrálja, hogy egyre többet ért a világból, de csinálni/ elmondani még nem tud rendesen semmit, nem ismeri a szabályokat, ok-okozat összefüggéseket, próbálgat.


Ez így van rendjén, és még jó 2 év, mire ritkulni fog.


A dühkezelését lehet változtatni, nem tudom, ti mit csináltok, ha dühösek vagytok, de fél év alatt eltanulja a ti módszereteket.


Én kiabálok, cammogok, gyereknyelven káromkodok.


A gyerekem is ezt csinálja, régen mindent kipróbált, harapott, ütött, vergődött, sírt, tört zúzott..


Egyik pillanatról a másikra nem lehet megváltoztatni.


Mindig meg kell fogni a kezét, ha ütne, a helyes viselkedést elmondani neki és csináltatni vele. Mindig..


Rögzülni fog és ki fog egészülni azzal, amit tőletek lát.

2019. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor engem elkezdted csapkodni akkor, azt mondták nekem is hogy, hagyjam rá elkezd csapkodni hagyjam ott majd ha megunta befejezi.( Már mint mindig addig akkor kijöttem a szobából.) Aztán később mondtam neki, hogy ezt nem szabad csinálni mert anyának ez fáj, és bibis leszek. Vagy hogy, ha csapkodsz nem fogok veled játszani, és ha elkezdett csapkodni akkor ott is hagytam. Végül csak abba hagyta, kinőtte, megunta vagy megértette nem tudom, de legalább már nem csinálja.
2019. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!