Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barna, bűzös, darabos kaki?...

Barna, bűzös, darabos kaki? Megmutassam védőnőnek?

Figyelt kérdés
3 kakimentes nap után ezt produkálta a 7 hónapos fiam. Tegnap evett egy darab banánt, meg elmart egy darabka kenyeret az asztalról vacsoránál. Mire utalhat ez a kaki? Ételallergiára? Bevigyem a pelust megmutatni?

2019. jún. 5. 09:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt hogy anyatejes.
2019. jún. 5. 09:46
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Valószínű a hozzátáplálás miatt volt székrekedése és azért volt ilyen a széklete.
2019. jún. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha hozzátáplálod, es hust is adsz neki?

Mikor elkezded a ht-t megvaltozik a szaga.

2019. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Pont azért ilyen, mert 3 napig "érlelődött". Minél tovább van bent, annál inkább összeáll és büdösebb, a színével semmi gond. Gondolom hozzátáplálod már. Adj neki több vizet és gyümölcsöt, a banán általában pont hasfogó, én ilyenkor szilvás bébiétel adok, az lazítja!
2019. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbálkozunk a hozzátáplálással, de elég válogatós, spenótot, répát elfogad 3-4 kanállal, meg 1-2 kanál gesztenyés csirkét, de a többit szinte mind fintorogva löki ki, pedig sok minden próbálta (alma, sütőtök, szilva, barack, mangó). Inkább azt szereti amit kézbe vehet pl. kukoricás pufi.
2019. jún. 5. 09:53
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Ezt most ugye nem gondolod komolyan? A védőnő mégis mit csináljon a büdös kakával?? Ez nagyon undorító és nem várható el, hogy ilyeneket nézegessen! Eleve a babán amikor kijön, mindig sokkal büdösebb, mint a többi étel. Ráadásul hasfogó is, úgy mint a kenyér is, vagy a krumpli. Szóval azért, mert kemény a kakija, vagy akár bocsókat kakil (spenót után pl. zöldet), azért nem kell a kakával a hónod alatt rohangálni a védőnőhöz. Én megértem, hogy félted, de ez még nagyon messze van a nem normálistól!

Ha véres a széklete, akkor szaladhatsz az orvoshoz, de akkor sem a pelenkával, hanem elmondod, hogy mi történt, milyen a színe, állaga és az orvos tudni fogja a dolgát.

A friss hányást sem visszük be a rendelőbe! Azért van egy határ!

2019. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
nem babán, banán (szóval büdösebb, mint az átlag gyümölcs amikor kijön)
2019. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

A konkrét kérdésedre: hozzátáplálás megkezdésekor szinte törvényszerűen jön a székrekedés. Barna, büdös és darabos? Te milyet produkálnál banán és kenyér után? Nem várhatod, hogy friss joghurt illata legyen, mint az anyatejes kakinak.


Másrészt, és ez még fontosabb: a védőnő nem orvos!!!!!!!!!!!!!! Ha bármi valóban rendellenes dolgot észlelsz, akkor az orvost kell megkérdezni, nem a védőnőt.

2019. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, első gyerekem, nem tudom még mi számít normálisnak és mi nem. Védőnőre meg azért gondoltam, mert úgyis mennünk kell hozzá. Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 5. 10:15
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha nyálkás, nyúlós, ragadós, és már evett többször kenyeret akkor még egy gluténerzekenység sincs kizárva. Nálunk ez volt nagyon hamar kiderült.
2019. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!