Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mellszívót minden egyes...

A mellszívót minden egyes használat után fertőtleníteni kell?

Figyelt kérdés
Az elején, amikor megkaptam kifőztem, de most használat után, csak meleg vízzel szoktam kimosni. Az elég, vbagy ki kell főznöm mindig? Illetve van itthon chicco-s fertőtlenítő, abba tegyem bele minden használat után fél órára?
2008. nov. 12. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Én kifőzném minden használat után, az biztos bár a túl steril nevelés sem jó.Na gondolom ezzel most nem mentél sokra.

Én az első gyermekemnél mindíg kifőztem mosogatás után. Használtam én is az említett fertőtlenítő oldatot, de nem szerettem, mert az erős illata mindenen rajtamaradt. És nem szerettem.

Gondolj bele nem nagy dolog a kifőzés . Dobd fel a cuccot, aztán vedd le forrás után. Nem lesznek szépek a dolgok tőle, de tuti nem ártasz vele. Pár perc az egész egyszerű és a párod is meg tudja csinálni ha segíteni akar.

2008. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Először én is a folyadékot használtam, de minden átvette a szagát és ízét. Utána mikrós sterilizálót vettem, na abban nem csalódtam. Csak beleteszed a cuccokat 2 dl víz, és mehet a mikróba. Nem kell figyelni, és utána abban sterilen is marad. Na de a kérdésre a válasz: a babám 3-4 hónapos koráig én minden használat után fertőtlenítettem, majd naponta 1x, amíg 6 hónapos nem lett. Utána már elég ritkábban, de addig nagyon fontos vigyázni.
2008. nov. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hoyg meleg mosogatószeres vízben elmosom, majd elöblítem, majd bedobom a chicco-s vízbe kb fél órára, ahogy te is írtad. Nem kell kifőzni, de ha gondolod és gyakran használod, heti egyszer kifőzheted. Én a cumit is megmosom, chiccos vízbe dobom, heti egyszer főzöm. De van vagy 8 cumink :) és a cumisüvegeket egyáltalán nem főzöm ki már, hanem csak mosogatószeresvíz és chicco :)
2008. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a második válaszhoz fűzném, hogy nem veszi át a szagát, ha nincs benne 20-30 percnél tovább, és utána bő hidegvízzel el van öblítve. Sok ismerősöm bekeveri a napi chiccos vizet és napközben csak beledobál, másnap reggel kivesz, öblít és tök büdik és panaszkodnak...hát ezért :) előző voltam
2008. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!