Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes a cumit, cumisüv...

Mikor érdemes a cumit, cumisüveget és a mellszívót fertőtleníteni?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok. A kórházi csomagokat már összepakoltam. Viszont nem tudom, hogy ha most kifertőtlenítem és csak 3-4 hét múlva szülök jó lesz e. Vagy inkább hagyjam a férjemre és szülés után ő megcsinálja és behozza.
2010. júl. 28. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csináltam így is -úgy is.

Volt olyan,hogy a férjem fertőtlenített mindent amíg én a kórházban voltam,és egy műanyag zárható tetejű dobozba rakott el mindent.

Most pedíg én már megcsináltam,kifertőtlenítettem mindent,egy textil pelusba vannak eltéve egy ugyancsak zárt fedelű dobozban.

Üdv:3 gyermekes és 31 hetes km.

2010. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Gratula a gyerkőcökhöz

2010. júl. 28. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:köszi a gratulációt,neked is gratula a babához:)


Eddíg én is úgy csináltam,hogy hagyományosan lábasban főztem ki mindent.Most találtam egy szuper fertőtlenítő oldatot a bababoltban,Chicco márkájú,ez egy nagy flakon,1600 ft volt.Egy műanyag tálba engedsz csapvizet leírás szerint öntesz hozzá a folyadékból,beleteszed a cuccokat és fél óra múlva elöblíted őket.Ennyi,nem kell forralni a vizet,csipesszel kihalászni stb.Nagyon jó illata is van!

Csak ajánlani tudom és sokáig elég lesz már látom.

2010. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gratulációt :)

Én is vettem ilyen folyadékot, a barátnőm is nagyon dicséri. Csak azt nem tudtam eldönteni, hogy ha most fertőtlenítem, az jó lesz e még akkorra amikor szülök.

2010. júl. 28. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze,hogy jó lesz.Gondolod,hogy a szülésvezető dobozban lévő eszközöket vagy az újszülött osztályon lévő cumisüvegeket,anyatej gyűjtőket naponta sterilizálják?Dehogy.

Azért írtam,hogy jól csomagold be,és zárható dobozba tedd bele.Semmi baja nem lesz,marad bacilus mentes hidd el.

2010. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szió!


Én a 35 héten kifőztem mindent, és mikor megszáradt, folpack-ba becsomiztam. Ugyanígy tettem a babrucikkal, és pelusokkal is. Szerintem ez így jó lesz.

A kórházban meg állítólag lehet sterilizálni, úgyhogy ott majd meglátjuk...


Üdv:37 heteske

2010. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ki se bontottam a cumisüveget az eredeti csomagolásából. Nem kellett, 7 hósan használtuk először.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy bőven ráérsz ezek sterilizálásával.

Cumi sem kell még egy pár naposnak, ráérsz vele, ha majd szüksége lesz rá, ha úgy veszed észre.

Mellszívót sem biztos, hogy használod a kórházban, hiszen 3 nap, mire beindul a tej, és kb aznap mész majd haza.

Egyébként ha fertőtleníted is ezeket, jó, ha becsomagolod, bezacskózod, és úgy viszed magaddal. Akár most megcsinálhatod, nem lesz baja.

Remélem tudtam segíteni.

2010. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ. Azt hiszem apára hagyom e nemes feladatot. Engem bent fogtak a kórházban, beindult a szülés de meg is állt, viszont nem mernek hazaengedni, most csak egy kis pihenőt kaptam, de nem akarok nekiállni megcsinálni, mert akkor nem hagyom abba, és azért még szeretném, hogy pocaklakó kicsit bent maradjon :)

További kellemes babavárást mindenkinek. Aki már babázik annak nyugis napokat :)

2010. júl. 30. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!