Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért keresztszülő a szülő...

Miért keresztszülő a szülő testvére, ha nincs a gyerek megkeresztelve? Csak sztem hülyeség ez így?

Figyelt kérdés
2019. jún. 16. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ez így?
2019. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Munkatársam mindig keresztlányakênt emlegeti a testvére ( őt is ismerem és tudom hogy nem keresztelték meg) gyerekét. Valaki erre nekem azt mondta H attól H nincs keresztelve, még lehet a keresztlánya
2019. jún. 16. 21:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesom sincs megkeresztelve de meg is anyum a keresztanyja
2019. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan esemény, hogy névadó. Kb ugyanaz, mint a keresztszülőség, csak pap helyett az anyakönyvvezető csinálja. A nagyfiamnak volt, és nem névadóapunak hanem keriapunak hívja sógoromat.

Egyik gyerekem sincs megkeresztelve. Én sem, és a párom sem.

2019. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De itt névadó sem volt.
2019. jún. 16. 22:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az esetek nagy százalékában vmelyik testvér lett a ketesztszülő ez bennemaradt a köztudatban. Mikor a sógoromék az első gyereküket várták felkértek minket keresztszülőnek. Persze igent mondtunk, holott tudván tudtuk, hogy hülyeség, hisz megkeresztelve nem lesz. Egy darabig erőltették ezt a keresztapu keresztanyu dolgot, de kb miután megszületett nálunk is az első gyerek és eszünk ágában sem volt megkeresztelni, így keresztszülőt sem választottunk (bár így belegondolva lehet, hogy ez nekik nem jött le) elkopott.
2019. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Akkor esetleg ha a munkatársad ha megkérdeznéd...
2019. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Hivatalosan nem az szerintem. Viszont azt alatamaszthatom, h az anya /apa testvere lesz gyakran a keresztszulo. Nekem a tesom az egyik keresztszuloje a gyerekemnek, a ferjem nővére meg a másik. (de mi templomban kereszteltettuk meg) amúgy ő nem inkabb nagyneni lenne? Az en sogornom is addig tolta magát, hogy o lesz a keresztanyja a gyereknek, hogy ez a szokas blablay hogy rahagytuk. Legyen..
2019. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is így van. Két testvérem van, egy bátyám és egy nővérem. A fiamnak a bátyám a keresztapja, nővérem meg a keresztanyja. Nem volt se keresztelő (nem vagyunk férjemmel vallásosak), és igazi névadó sem, szimplán jelképesen megünnepeltük a dolgot egy étteremben. Amugyis ez inkább a mai világban már csak trend mint hogy valódi jelentése legyen. Ugye a keresztszülőség régen azt jelentette, az a két ember fogja felnevelni a gyereket ha a szülőkkel valami baj történik. Hát nem úgy látom hogy ezt a mai világban annyira érvényesítenék. Főleg hogy sokszor olyan embereket kérnek fel keresztszülőnek akik ket egymásnak idegen ember. Na azok hogy nevelik fel azt a gyereket ha a szülőkkel valami történik? Főleg ha mindkettőnek van saját párja/családja. Mert nem muszáj egy párnak lennie a felkért keresztanyának és keresztapának. Szóval ennyit a hagyományos részéről. Innentől pedig azt hívhatnak keresztanyának meg keresztapának akit akarnak.


Nálunk egyébként nem én akartam hogy legyen jelképes keresztszülője a fiunknak, szüleim mondták hogy nővérem és bátyám is "számítanak" rá hogy őket fogjuk felkerni így mondtam hogy oké felőlem legyen de keresztelőt nem vagyok hajlandó tartani. Mert ugye az meg lehet rosszul esik majd a gyereknek ha oviban vagy bárhol szóba kerül kinek ki a keresztanyja keresztapja hogy neki meg nincs😂 trend... Ennyi.. Egyébként lassan két éves a fiam, ritkán látogatunk haza, messze lakunk szüleimtől, testvéreimtől, de ha találkozunk mindig keresztapunak és keresztanyunak szólítjuk a fiam előtt őket :) így a kecske is jól lakott és a káposzta is megmaradt. (franc fogja a papok zsebét tömni ilyen értelmetlen szertartások miatt...)

2019. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
64%

Hogy még mindig vannak dolgok amiken meg tudok lepődni...

A keresztanya az a keresztelő szertartáson megnevezett személy, akinek elvileg a feladata a gyerek vallásos nevelésének segítése. Pont. Aki nem vett részt ilyen formában ezen a szertartáson azt nem hívják így. A kolléganődnek a gyerek az unokahuga.

2019. jún. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!