Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik ismerősöm másfél hónapos...

Egyik ismerősöm másfél hónapos babája csont és bőr, a védőnő vagy az orvos miért nem tesz semmit?

Figyelt kérdés
Nagyon vékony a baba, pedig 4 kilóval született, de most szerintem annyi nincs. Kicsit sárga, emiatt aluszékony, alig eszik, de az ismerősöm azt mondja nem tudja felkelni enni,így 7-8 órát alszik egyhuzamban nappal is. Küldi a képet és rossz ránézni, mondom neki, hogy az én lányom is így volt, de én ébresztettem, tudom nehéz, de sikerült. Csak azt nem értem, hogy a védőnő és a gyerekorvos miért nem nyomatékosítja benne, hogy ez így nagyon rossz.
2019. jún. 17. 07:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

Szóval mégsem csont és bőr, csak vékonyka...


Fiam 48 cm és 2700 g volt. 2580 g-mal mentünk haza, sárgaság- kékfény után. Nem kellett ébresztenem etetni.

Mivel hosszába nyúlt széltébe nem, mindig is vékony baba volt. Evett rendesen, 4 hónaposan stagnált, akkor orvossal megbeszéltük mi legyen. De mindig is girnyó baba volt, viszont teljesen egészséges.


Nem lehet, hogy csak vékonyka alkat? És általában az emberek a dundi babákhoz vannak szokva. Pedig vannak sovány és egészséges babák is.


Szerintem ha rendszeresen viszi orvoshoz, védőnőhöz, akkor nem a laikus anyukáknak kell megmagyarázni neki a dolgokat, majd a szakemberek megteszik, akik figyelemmel kísérik a kicsi fejlődését.

2019. jún. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem szólni fognak neki a doki és a védőnő ha baj van, nyugi. Anyuka barinők előszeretettel bírálják egymást és beszélnek ki ketten egy harmadikat de totál károgás. Arra van a védőnő hogy szóljon ha baj van.
2019. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%
Komolyan nem értem, hogy hogy írhattok olyat, hogy ez normális. 7-8 órákat alszik, ami azt jelenti, hogy naponta 3-szor eszik. És ez 1 hónaposan volt. Hagyjuk már, hogy a védőnő szólna. Nem is kötelező a védőnői szolgáltatás.
2019. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%

Naponta 4x eszik rendesen(gondolom, mert nem írták, hogy étvágytalan)nincs ebben semmi vészes, csak nem mindennapi, az én gyerekem sűrűn evett keveset.


Éhenhalni nem fog, a súlya sem csökken, csak kevesebbet hízik, mint más babák.


1 hónapos, nagyon sokat fog ez még változni, túl van reagálva, ezért is nem szólt a védőnő.


Tudom a 3 óránkénti evést beleverték az emberekbe 30 éve, de semmi baja nem lesz, ha ritkábban eszi tele magát!


Egyébként mit eszik?


A zsíros anyatej(ami később jön, nem az első vizesebb adag) nehezebben szívódik fel, simán eltelítheti 4-5 órára is.


Azért nem szólnak neki a hivatalos szervek kötelező vizsgálaton, mert nincs baja a gyerekének!


4 kilós egyhónaposnál drámázni..

2019. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Végül szólt neki az ismerősöm és azt mondta, hogy az orvos szerint normális, hogy ennyit alszik és az sem gond, hogy habár 3700 grammal született, most 6 hetesen 2900 gramm. Ezt nem is tudtuk, hogy fogyott, azt hittük csak nem hízott. Na mindegy, nincs mit tenni, ha mindenki szerint normális ez...
2019. jún. 18. 21:01
 16/21 anonim ***** válasza:
Dehogy normális! Milyen orvos látta, vak volt? Szegény gyerek..szopizik vagy tápszeres baba?
2019. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szerintünk sem az, de mit tudunk tenni? Gyerekorvos mondta... Ja és két hete csak 2700 gramm volt, most már hízott heti 100 grammot. Nagyon remélem, hogy beindul rendesen a hízása a picinek. Nekem felfoghatatlan, hogy egy baba 1 hónapos korára 1 kilóval kevesebb a születési súlyánál és ez mindenki szerint normális... Ja és anyatejes baba.
2019. jún. 19. 06:18
 18/21 anonim ***** válasza:

Az enyém is anyatejes, egyik hónapban 200g-ot hízott, a védőnő teljesen ki volt akadva, hogy az nagyon kevés. Az abszolút nem fér bele, hogy ennyit fogyott. Sokkal gyakrabban kellene ennie.

Mondjátok el neki az aggályaitokat, és vigye be a kórházba.

2019. jún. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az anyukáját sem zavarja, hogy ennyit fogyott? Lehet a baba sem szopizik hatékonyan és ezért anyukának sincs elég teje. Nekem azt mondták nyugodtan igyak meg 2 kávét egy nap, csak kb 0,5 % koffein jut át a kicsibe de éberebb lesz és többször kér enni. Aluszékony volt az èn kicsim is, bár ő csak 600 grammot fogyott de 2 hét alatt visszahízta a születési súlyát.
2019. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Anyuka szerint minden oké. Megköszönte, hogy aggódunk értük, de jól van így minden.
2019. jún. 19. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!