Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem állnak egy szintben a 2...

Nem állnak egy szintben a 2 hónapos babám térdei?

Figyelt kérdés
Ha kiegyenesítem a lábait és egymás mellé rakom, az egyik térde feljebb esik és rövidebbnek is tűnik a másik lábánál. Nemrég vettem észre, de a gyerekorvos a legutóbbi kontrollvizsgálaton mindent rendben talált.
2019. jún. 17. 17:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2019. jún. 17. 17:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Be kell hozzá állítani a medencéjét is.

Ha talpra teszed a lábait, akkor egy magasságban vannak a térdei?

Amúgy ha biztosra akarsz menni, akkor elviszed csípő ultrahangra. Bárcsak én is azt tettem volna.

2019. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6 hetes csípőszűrésen mit mondtak?
2019. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem küldtek oda. A lányommal menni kellett. Neki laza volt a csípője, fiamat nem küldték.
2019. jún. 17. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Kerj idopontot csipo uhra. Nekem is csipofizamom volt kiskoromban igy nalam alap volt hogy kislanyomnak egybol kellett menni.
2019. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Off, de arra minket sem küldtek, én kérdeztem rá, hogy nem kellene menni, mert az előző gyereknél is kellett. Akkor mondták, hogy ja de. (Bár mostanában kb. minden vizsgálat így megy nálunk, szerintem megöregedett a dokink.)
2019. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kötelező.


Automatikusan küldenek csípő has, fej UH-ra és ortopédiára is.


Kérj időpontot szűrésre

2019. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányomnál is ez van. Anno írtam is ki kérdést ezzel kapcsolatban. 4hónapos korában vettük észre, hogy az egyik lába rövidebb, mint a másik. Az első fél évben 3 különböző orvosnál voltunk, 3szor röntgenezték, ultrahangozták, de semmi elváltozást nem találtak. Volt aki hozzá sem tudott szólni annyira fogalma sem volt mi lehet ez. Jártunk Dévény tornára, meg még egy helyre, ami ilyen természetgyógyászos valami, de nem emlékszem már, hogy mi volt.

Aztán rátaláltunk dr Szabó Miklós Károlyra. A Heim Pàl kórház ortopédusa, de van magán rendelése is. Szerintem ő egy angyal. Olyan szeretettel bánt a lányommal, a folyosón minden gyerekhez volt egy kedves szava, szóval fantasztikus ember.

Ő rögtön tudta mi ez, találkozott már ilyennel. Nálunk ez születési “rendellenesség”. Elég sok embert érint, de mivel kicsike volt, így nagyon feltűnő volt a különbség. 1,5 cm-ről van szó egyébként. Évente kell járnunk kontrollra, akkor minden alkalommal csinálnak röntgent és a csontok hosszát leméri, hogy lássuk vàltozik e. Ha nem, akkor nincs vele teendő. Viszont ha nő a különbség, akkor 6-7 éves korában egy pici műtétet kell elvégezni, egy kis beavatkozás azt mondta. Magától helyrejönni nem fog. Most 2,5 éves a lányunk, egyenlőre nincs rossz irányba változás. Nem korlátozza semmiben, a mozgása mindig nagyon szépen fejlődött, nem volt lemaradva, gyönyörűen megy, fut. Csak ellenőrizni kell.

Persze az is lehet, hogy “csak” csípőficam van nálatok. De mondom Szabó doktort szeretettel ajánlom, ha elérhető közelségben van, mert tényleg egy profi. Mi 150km-t autóztunk hozzá, de megéri, mert tényleg a mi esetünkben csak ő tudott hozzászólni a témához. Szegedet is megjártuk pedig, de ott halvány fogalmuk sem volt.

A babádnak amúgy csak a hossza nem egyforma? A combredők egyformák? A comb vastagsága egyforma? A karjait is nézd meg, hogy egyforma hosszúak e. Mert gyakran a felső végtagokat is érinti.

2019. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!