Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisfiamnak lett...

3 hónapos kisfiamnak lett csípő röntgen valaki már átesett vagy rajt olyan?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltunk oltáson

És mondta nekem a doktornő hogy minden rendben van a csípőével

De azért vigyük elröntgenre

de semmit nem mondott az orvos hogy miből hogyan fog állni elmondanátok nekem hogyan áll el első baba és először vagyok anya kérlek ne szóljatok le köszönöm


2019. jún. 19. 06:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bementek az ortopédiára. Időpont kell. Utána megvizsgálja a doki,megtekergeti a lábát. Utána lementek röntgenre. 1 perc. Tesznek rá homokzsákot,hogy ne mpzogjon. Ennyi. Utána visszamentek a dokihoz az eredménnyel. Utána meg mehettek haza.
2019. jún. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hallottál már arról,hogy van ultrahangos szűrés is. Az nem káros állítólag. De nekünk is röntgen volt.
2019. jún. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jó köszönöm!! Időpont az van nekünk röntgenre kedves első!

De az ortopédiára is kell mennünk??

2019. jún. 19. 07:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Én csak azt hittem hogy röngtenre
2019. jún. 19. 07:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ultrahangra menjetek, az nem káros, és tökéletesen látszik, ha gond van. Pár perces vizsgálat az egész.
2019. jún. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy kaptunk beutalót
2019. jún. 19. 07:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Miert lenne baj? Nem mentek el a röntgenre, hanem kérsz beutalot ultrahangra. Vagy legalább kérdezz rá a dokinál, hogy miért nem ultrahangra adott beutalot.
2019. jún. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rendben van !! Köszönöm
2019. jún. 19. 07:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ultrahanghoz nálunk nem kellett beutaló. Úgy működik, hogy beviszed az ortopédiára, ott az orvos megnézi, a lábát húzza szét, feltolja, hasonlók. Ha úgy látja jónak, először csinál egy ultrahangot, ezután szükség esetén tovább küldi röntgenre. A tornáztatás elég kellemetlen, de a többi teljesen fájdalommentes. Azt nem tudom, hogy máshol is így megy-e.
2019. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházból hazajövet a baba záróján már rajta van a 6 hetes csípőultrahang időpontja. A házidoki nekünk is úgy itélte, hogy minden ok, az ultrahang után mégis 6 hétig terpeszpelust kellett hordania, aztán kontroll, majd újabb 6 hét pelusozás.

Nem is értem valahol miért nem foglalkoznak ezzel, sima vizsgálattal a gyerekdoki nem mindig veszi észre ha eltérés van, és nagy problémát tud okozni a későbbiekben...

2019. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!