Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptató anyukák! Mikor és...

Szoptató anyukák! Mikor és mivel kezdtétek a hozzátáplálást? Mennyi idő alatt sikerült kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Mi megvártuk a 6hót.A szokásossal kezdtük: alma,barack,banán,meggy,répa,zöldség,krumpli,sütőtök...stb.Elég keservesen vette a fiam az új ízeket.Nem nagyon akart ilyesmiket enni.3hónap kellett mire kiváltottunk 1 étkezést.De rá pár hétre már csak reggel meg este cicizik.

Most 11hós

2010. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Szia! én is kivártam a 6 hónapot, utána gyümölcsökkel kezdtem... 1 hónap múlva -bár még az első étkezést se sikerült kiváltani- bevezettem a zöldségeket, főzeléket. 8 hónapos volt, mikor már húst is adtam. Ekkor volt, hogy sikerült először elhagyni 1 szopit...1 évesen még naponta 4-6 alkalommal így is szopizott a kislányom, sokszor még éjjel is. Most 22 hónapos és máig legalább 3x szopik naponta.
2010. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Mi is megvártuk a 6 hónapos és almával kezdtünk. majd jött a krumpli, aztán ezt a kettőt kevertem és így tovább. Nálunk már a második nap egy egész almát befalt, úgyhogy onnantól kezdve a tízórai gyümölcs volt. De max. egy kisebb egészet adtam csak neki, és utána szopi, ha kevés volt neki.

1 éve korára eljutottunk odáig, hogy mindent evett már, amit mi is.

2010. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia. Mi már 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást mert mindig gond volt a kakival így a dokinéni javasolta hogy kezdjük el a gyümit.Almával kezdtük, miden nap a tízorai szopinál megkínáltam egy kanálkával, elöször nem nagyon tetszett neki aztán ahogy teltek a napok egyre jobban megszokta és egyre többet fogyasztott belőle majd kb 1,5-2 hét múlva kiváltottuk a tízórait szopit gyümivel.Aztán jött a barack mert sajnos nálunk az alma sem segített a pocigondokon.
2010. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi 5,5 hónaposan kezdtük egy kis almalével. Nem arattam valami nagy sikert vele, az első pár alkalommal nagyon felháborodottan nézett rám a kisfiam. :) Almapürével, banánnal, meggyel, körtével folytattuk, kb. 4-5 naponta kapott új gyümölcsöt. Három hét alatt váltottunk ki egy szopit. Ha Neked ez most aktuális, kezdheted az őszibarackkal is, az édesebb, mint az alma, talán szívesebben fogadja.
2010. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Hmmm... Úgy látom a válaszokból, h az én kisfiam kivétel. Ahogy betöltötte a 4 hónapot, én már próbálkoztam "minden félével". Ez két és fél hete volt. Azt hittem nehezebben fog menni, de megdöbbenésünkre bármit adtam neki úgy gyűrte befele, mintha tejcsi lenne! Egy egész üveg bébiételt képes befalni. :) Igaz, cumisüvegből eszünk, mert nem győzi kivárni a drágám a kanalat. Fele főzelék, fele tejcsi. Ebédre mindig valami főzeléket kap, vagy tejpépet. Mi ezt váltottuk ki. De ha azon múlna, akár az összeset kitudnám váltani, annyira szereti eddig mindet. Remélem később se lesz gondunk. V
2010. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos volt. Almával a gyümikkel kezdtünk. Kb. 1 hónap alatt kiváltottuk a tízórait.
2010. júl. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sorrendünk: alma, őszibarack, sárgabarack, banán. Egyelőre ennyi volt, 5 hónaposan kezdtük, még nem váltottunk ki egy étkezést sem, szopi előtt eszik fél üveg gyümölcsöt. De ha akarnám, már ki lehetne váltani, mert szereti a gyümölcsöket. Kanállal.
2010. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!