Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tudnak 5,5-6 hónap...

Miket tudnak 5,5-6 hónap körüli babáitok? Mennyire vannak el egyedül és miket játszotok velük rendszeresen?

Figyelt kérdés

Az én kislányom nagyon változó. Van hogy egész nap elvan, de azért legtöbbször nagyon igényli a foglalkozást.

Fizikailag nagyon szépen fejlődik, kb minden értéke az 50 percentilis görbén halad, mozgása is nagyon jo, már fordul hátról hasra, hasról hátra.

Viszont a mosolya az még mindig olyan, hogy hol viszonozza, hol nem. A kukucs játék is hasonló, bár eddig igazán nagy kacajt még nem váltott ki belőle. Amúgy a tükörben sajnos nem nézi magát, ez picit aggaszt, meg hogy ha kézben van akkor inkább lefelé tekint, mint az emberek szemébe. Nem tudom másnak volt-e így?

Egyébként figyel, amikor mondokazunk, vagy enekelunk neki, kacagni is szokott. Mikor min, persze. Ezt ő érzi XD

De a szemkontaktust sajnos nem mindig veszi hosszasan fel. Nem tudok ezekről sok mindet, csak amit látok.

Igaz a doki és a védőnő mindig dicseri.

Be kell valljam viszont, hogy ő egy elég kései gyerek, mert én már 39 éves vagyok. Sajnos nagyszülők nincsenek, és a barátnőim is már túl vannak ezeken a babás korszakokon. Úgyhogy néha nagyon bizonytalan vagyok, annak ellenére, hogy nagyon élvezem a babázást, mivel 6 évet vártunk Rá..

Szerintetek rendben fejlődik egyebkent?

Milyen (fejlesztő)játékokat ajánlotok az ő korában? Mi az ami hosszasabban lekötheti?



#5 hónapos #mosoly #6 hónapos baba #jól fejlődik játék
2019. jún. 28. 20:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most 8 hónapos.


Ő mikor karban van sokat néz lefelé, de rájöttem, hogy mindig kiszur vmit. Ilyenkor lehajolok vele, megnézi-megfogja aztán már el is terelődik a figyelme vmi másra.

A tükörben minimálisan nézi magát, inkább azt is meg akarja fogni olyan 4 hónapos korától. Nem minden babát köt le a "másik" baba, nekem ezt a védőnő mondta. Majd ha felismeri önmagát más lesz.

A szemkontaktust ő sem veszi fel sok ideig, szintén mindig talál vmit ami eltereli a figyelmét szinte azonnal.

A lényeg ebben a korban hogy ha szólítod a nevén illetve a legtöbbször hallott becenevén akkor reagál e. Illetve nálunk is ennyi idősen hasról hátra illetve vissza forgolodott sokat, inkább négykézláb volt és hintáztatta magát, minimál mászás szerű s akkor is sokszor hátra tolatott. Aztán olyan 7 hónapos korában pik pak elkezdett kuszni, illetve oldalasan ülni, úgy tolta fel magát ülő helyzetbe. Most 8 hónaposan megerősödött annyira hogy felül illetve feláll. Szóval nálunk hirtelen jöttek egymás után a dolgok, pár hét különbséggel.

A mosoly meg olyan, hogy a személyiség része. Mosolyog akkor és annak amikor úgy érzi. A lényeg hogy amikor mosolyogsz ő vissza mosolyog.

Illetve a legjobb fejlesztő játék te magad vagy, mondókák, dalok és az hogy mellette vagy. Nekünk nincs túl sok játékunk, de igazság szerint nem is köti le őt olyan sokáig egyik se. Az utóbbi egy hónapban egy üres műanyag üveg a kedvenc játéka. Mindig mindent alaposan megnéz, megvizsgál és ez így van rendjén (szerintem).


De ahogy páran már írták minden gyerek más! A lényeg hogy kiegyensúlyozott és boldog legyen. Illetve ha a gyerekorvos és a védőnő dicséri, akkor nincs gond.


Ui. Nálunk a nagy kacajt csak a bátyus bolondozása tudja kiváltani én és a párom nem... Max ha hasra "pukisat" játszunk vele de akkor se akkorát.

2019. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!

Nem mindig nez lefelé, csak ha felvesszuk a vallunkhoz. Olyankor sem konstans, de sokat. Meglatjuk meddig marad ez a szokása, azért majd egyszer megemlítem.

Még egyszer köszönöm, hasznos volt nagyon :)

2019. jún. 29. 15:02
 13/13 anonim ***** válasza:
Sziaaa, megkerdezhetem lett-e ezek miatt valami vegul? Mert elegge aggodok en is a kisbabam miatt, kicsit hasonlo, mint amiket te irtal. Remelem minden rendben van azota, koszonom, ha valaszolsz
2023. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!