Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagyjátok a babátokat...

Ti hagyjátok a babátokat egyedül játszani?

Figyelt kérdés
16 hetes kislányom elég nyugodt baba, játszó szőnyegen, vagy hason a játékaival körbe véve sokáig elvan egyedül. Megmarkolja, dobálja őket, "veszekedik" velük, nevetgél. Néha úgy érzem, hogy visszaélek a helyzettel, mert amikor így eljátszik teszek-veszek a lakásban. Persze többször ránézek, beszélek hozzá, de úgy érzem, hogy annyira nem igényli a társaságomat. Amint jelez, hogy már nem tetszik neki a helyzet, vagy fárad, természetesen rögtön reagálok. Itt gyakorin sok kérdés alatt olvasom, hogy anyukák egész nap csak a gyerekkel foglalkoznak. A lányom, amúgy teljesen jól fejlődik, hamar hasra fordult, vidám, jókedvű, mozgékony baba.

2018. okt. 25. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Hajajj inkább élvezd ki, nem riogatlak de lehet nem sokáig marad így.

Enyém születése óta matrica baba, játszószőnyeg és hinta mellett is pl ott kellett ülnöm mikor csecsemő volt, mert méltatlankodott ha mást mertem csinálni, mosogatni főzni is úgy tudtam hogy be a hordozóba aztán addig szórakoztattam..

Szóval azok az anyukák akik ezt írták ők olyan típusú babát "fogtak ki" akik ilyen természetűek.

Örülj neki hogy a tied nem ,ettől még ragaszkodik hozzád csak nyugodtabb típus, élvezd ki.

2018. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Néha úgy érzem, hogy visszaélek a helyzettel, mert amikor így eljátszik teszek-veszek a lakásban.


Szerinted azért vagy otthon vele, hogy le se szállj egy pillanatig se a gyerekről?

2018. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én természetesen nagyon hálás vagyok, hogy ilyen nyugodt, csak nem akarok átesni a ló túloldalára... Ha megindul valószínűleg már nem lesznek ilyen nyugodtak a mindennapjaink :D
2018. okt. 25. 13:47
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Hagyjad csak, ez jó! Így fejlődik a kreativitása, fantáziája! Egyik barátnőm ilyenkor is mindig odaült, jatszott, tutujgatta a gyereket, azt nondta úgy sajnálja mert bizrosan unatkozna egyedül...ma már 7 éves a gyerek és a mai napig nincs el egyedül, még akkor is oda kell ülni hozzá ha rajzol hogy nézze. Legózni sem tud egyedül a mai napig, még az autót is tologatni kell vele.
2018. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: nem, nem csak azért vagyok itthon, csak mint írtam, itt gyakorin úgy érzem, hogy van egy ilyen felfogás. De az elsőnek igaza lehet abban, hogy egyszerűen más temperamentumú babákról van szó. Kicsit úgy érzem, hogy visszaélek a helyzettel, ezért szerettem volna hasonló tapasztalatokkal rendelkező anyukák véleményét elolvasni.
2018. okt. 25. 13:50
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Én is hagytam a fiam kezdetektől fogva. Hasonlóképp az alvással kapcsolatban is. Mindig hagytam hogy ha szépen játszik, legyen el, ha elfáradt akkor aludjon el ha úgy kényelmes. Sose volt gond se az altatással, se a szórakoztatással.


Most lesz 2 éves és gond nélkül ment a bölcsis beszoktatás, simán el játszik egyedül a mai napig, persze, ragaszkodik hozzánk, velünk is játszik, de alapvetően egy tök önálló egyéniség lett.


Azt azért megjegyzem, hogy lesznek időszakok, amikor azt hiszi majd, hogy ha kimész a szobából, igazából világgá mész és nem fogja hagyni. De ez átmeneti. Szóval ezen majd ne lepődj meg. :)

2018. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 babyboom567 ***** válasza:
73%

Decemberi a gyerekem,ugyan ilyen nyugis baba volt, jó evő jó alvó,elterveztem,hogy na akkor nyáron befőzni fogok, mindig nagy álmom volt ez.Na hát a gyerekem nem így gondolta:)

Szóval élvezd ki ezt a kis nyugit, lesz ez még így sem:)

2018. okt. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

nekem két kislányom van, az egyik 4 éves, a másik 2 éves. 4,5 éve vagyok itthon. Mindkettő olyan volt kb 2 hónapos korától, hogy akár fél-1 órákat is simán elnézelődött, nagyon szerették a pihenőszéket, beletettem, játékokat adtam a kezükbe, és nézték ahogy főzöm az ebédet, énekeltem nekik mialatt lefürödtem vagy takarítottam stb.

Velem egy helységben is jól el voltak, vagy mikor már másztak, akkor simán elmászkiráltak a lakásban, leültek egy játékhoz és képesek voltak fél órát molyolni vele.

én eltettem nagyjából mindent, ami bajt okozhat és simán tettem vettem, persze rájuk néztem 2-3 percenként.


a kisebbik most 2, ha a nagyot letettük az oviba és hazaérünk 9 fele, kb délig simán eljátszana egyedül 3 órát is akár. persze nem hagyom. egyrészt mert szeretek velük foglalkozni másrészt mert nekem is sokszor lelkiismeretfurdalást okoz, hogy a házimunkával foglalkozom helyettük.


Én úgy oldom meg, hogy megcsinálok egy valami pl elmosogat, és akkor egy negyed órára 20 percre mellé ülök. Aztán megint megcsinálok valamit pl. felteszem a levest majd megint odaülök. aztán tornázok egyet majd megint oda ülök. így kb az időm felében ott ülök, a másik felében a háztartást látom el. ha nem osztanám így be, valószínű az lenne, hogy belemerülnék a házimunkába (még ezt meg azt meg amazt...) és azon kapnám magam hogy a lányom oviba megy és alig játszottunk. Így leülök mellé akkor is, ha nagyobb kedvem lenne csak főzicskélni, még akkor is, ha tökéletesen ellenne nélkülem is.


Amúgy meg nagyon okos értelmes mindkettő, sokat fejlődnek az önálló játéktól, az legalább olyan fontos, mint hogy velük játsz. legjobb szerintem ha egálban van a kettő.

2018. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok, ment a zöld kéz mindenkinek. :)
2018. okt. 25. 13:58
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy, aki lepontozza a teljesen normális válaszokat, az nem érzi úgy, hogy legalább megírhatná, ha már más véleményen van? Ez így rettenetesen zavaró...
2018. okt. 25. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!