Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok le a...

Hogyan szoktattátok le a gyereket az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés

9 hónapos és 10 kg, 3 étkezés ki van váltva, minden eszik, szépen növekedik, 3 hónapos kora óta tápszeres. Amikor ébred éjjel (1-3x) akkor kiabálni kezd és semmivel nem lehet elaltatni, csak ha megetetjük. A víz nem nyugtatja meg, ergo nem szomjas.


Én azt gondolom, hogy hibásan kialakítottunk egy olyan “elalvási stratégiát” nála, hogy ha felébred akkor a cuclizással altatja vissza magát (van alvócumija is de az se működik erre), ezen akarok változtatni.


Az orvos és a védőnő szerint néhány éjszaka ki kellene ülnöm vele amíg sír - vagyis nem hagyom egyedül - és eldönteni, hogy éjszaka nincs evés és kész. Eddig nem sikerült rávennem magam, de úgy érzem nagyon ideje lenne, illetve a fogainak se tesz ez jót.


Kérem, hogy az válaszoljon, aki leszoktatta a babát, az most nem érdekel, hogy ki miért etette éjjel a gyereket évekig...


2019. júl. 3. 13:06
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azzal is próbálkoztam, hogy napközben direkt többször etetem, akkor is ha nem mutatja az éhség jeleit, de hiába ette meg az éjszakai adagot nappal, ugyanúgy felébredt. Szinte biztos vagyok benne, hogy nincs szüksége az éjszakák evésre.
2019. júl. 3. 13:08
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
most hiába dugod homokba a fejed, de igenis szüksége van, azért kéri! mégis mi a tökömért nem tudsz felkelni egy 9 hónapos babához megetetni? ezért vagy otthon! ezért kapod a gyedet hahóóóó! szerencsétlen gyereket etesd meg és szépen visszaalszik. Nincs elrontva, te fogod elrontani a poroszos szigoroddal, mert "minden úgy lesz ahogy én mondom és kész".
2019. júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

De amúgy neked miért kellett gyerek?

Nem szóltak, hogy egy gyerek igenis éjszakázással és önfeláldozással is jár, nemcsak az megy, hogy cukimuki és jól hozza a lájkokat a f¤sbukon?

Azért sír, mert az ANYJÁRA van szüksége. Azt az orvost és védőnőt is jól orrbaverném, aki ilyet tanácsol (bát lehet, h csak behazudtad ide az egészet önmegnyugtatás céljából)...

2019. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Bocsi hogy irok , tudom olyan valaszokat varsz amelyek segitenek a problemadban, de


az en gyerekem is evett eszaka, es nekem is azt mondtak hogy szoktassam le mert egeszsegtelen, de elengedtem a fulem mellett ugy ereztem hogy igy jobb ... ha felkelt ejjel megetettem , lehet hogy eppen nem egy nappali adagot adtam neki hanem kb 30 ml-vel kevesebbet , de adtam.


Volt hogy este szabalyosan megtomtem a gyereket persze amennyi jol esett neki , ennivaloval hogy ne legyen ehes es ne keljen fel , de igy is felkelt ugyhon mindegy volt.

Beletorodtem , idovel egyre ritkabban kelt fel vagy ha fel is kelt nem kerte a tejet.

Szoval kinovi kb 2 eves korara maradt el.


A masik oldala ennek dolognak az hogy nem mindegy mikor kel es keri a tejet, pl kb hajnali 4 tol mar nem ejjeli evesrol van szo . Nekem legalabb is ezt mondtak a dokik.

2019. júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
21 hónapos és még mindig kel éjjel... 10 perc alatt megnyugszik és alszik reggel 7-ig.
2019. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ilyen nincs és nem is tartom normálisnak. Az én fiam elmúlt 1,5 éves 1kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor aludtunk át 1éjszakát.Ha nem enni, inni kel. Ha én éhezek meg, vagy szomjazok meg és a nagykönyv azt írja, hogy nem normális dolog én attól még éhes vagyok és eszek. Nem hagynám sírni az biztos
2019. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%
Mit eszik éjszaka? Szopizik vagy cumisüvegből eszik?
2019. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Vagy éhes egy gyerek éjjel vagy nem. Az éhségérzetet nem lehet kiűzni belőle azzal, hogy sírva ültök éjjel az ágyon.

Nekem egy gyerekem evett másfél éves koráig, 3 pedig átaludta az éjszakát 3 hónapos koruktól. Ugyanúgy csináltunk mindent mind a 4 gyerekkel, mégis így alakult.

2019. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%
Ha a baba kész van rá, akkor nem fog felkelni éjjel. Nekem mindkettő hamar átaludta az éjszakát, 6 és 10 hetesen már nem keltek éjjel egyszer sem, 8-tól 8-ig alvás van. De ha kelnének, adnék nekik enni, mert nem véletlenül ébrednek fel.
2019. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagy képes éjjel etetni? Inkább tömöd napközben? Gratulálok!
2019. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!