Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen szoktattátok le...

Mennyi idősen szoktattátok le a gyereket a cumizásról? Szerintetek meddig normális?

Figyelt kérdés
Cumi,leszoktatás,
2018. nov. 4. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
4 évesen szokott le, csak alváshoz használta, szerintem így (tehát ha nem állandóan van a szájában) még normális ilyen idősen. Többen is ezen a nyáron (tehát ugyan ennyi idősen) szoktak le az ovis csoportjából.
2018. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Az en kisfiam 2 evesen az osszes cumijat szetragta es mar nem kellett neki ujat pedig nem vettunk neki de nem is igenyelte. Gyermekorvos tanacsa volt hogy ha cumizna a gyerek ne egesz nap logjon a szajaba es deformalodhat a fogazata vagyis szetnyomja a fogait ez igy is volt hezagosak voltak neki foleg elol amint elhagyta a cumit csodaszepen osszenottek es szep fogsora lett.
2018. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
2,5 éves volt a lányom mikor náthás lett, köhögött, a cumitól meg folyton öklendezett aminek persze hányás lett a vége. Elvettem a cumit, elmondtam neki hogy nem kell most ez a cumi mert akkor lehet hányni fogsz. Na innen kezdve nem kére a cumit amig beteg volt. Mikor meggyógyult 1-2x kérdezte hol a cumi, de nem sirt utána, azóta nem cumizik.Annyira örülök hogy ilyen "egyszerűen" egy náthának köszönhetően leszokott, mert a fogsora már deformálódott a cumitól. Mióta nem cumizik gyönyörűen helyrejött a fogsora.
2018. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Én ovi előtt leszoktattam, mert nem akartam gondot abból hogy "leesik, lveszik, koszos lesz, otthon marad stb". De sok gyereket latok jpgy alvashoz beteszik az oviba aztan alvas utan szepen kiteszik a szekrenybe. Nalunk nem szolnak erte szoval szerintem az sem bah ha nem sikerul feltétlen letenni ovi elott. Amugy jelzem a lányommal legora cseréltük a cumit kozos megbeszelessel....csak alvashoz hasznalta...na azota nem alszik delben el nalam...ha visszamehetnék az idoben 1 evet vartam volna a dologgal.
2018. nov. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2 éves volt a fiam, az utolsó fogai jöttek és mindet szétrágta. Mondtam neki hogy nincs több cumi mert nem győzöm naponta venni. Odaadtam a szétrágottat, mondta, hogy ez nem jó, akkor nem is kell neki. Ennyi volt a leszokatás. Szerencsére nem viselte meg nagyon, pedig non-stop cumizott előtte.

Második kérdésre, szerintem nagycsoportban már gáz, de mire iskolába megy mindenképp érdemes elhagyni. A fiam csoportjában vannak még olyanok akik alváshoz cumit kérnek, nagycsoportos ovisok.

2018. nov. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy látom, mindenkinek más normális. Ez csak az egyikre válasz, de az én gyerekem egy éves, cumizik, és csomóan megjegyzik, hogy már nem kéne.

Nekem furcsa is, hogy ennyien.

2018. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
En szeretnem ha 2.5 eves koraig leszokna, most 2. Sajnos alvashoz meg keri. Napkozben nem keri de ha elol van, raveti magat.
2018. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!