Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cumitól tényleg ferdèk...

A cumitól tényleg ferdèk lesznek a baba-gyerek fogai? Vagy ez nem befolyásolja hogyan nőnek ki?

Figyelt kérdés
2019. júl. 5. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Főleg azt befolyásolhatja, hogy miután kinőttek, hogan ferdülnek. De azért ebben genetika is van.

Az első gyerekem cumizott 2 és fél-3 éves koráig, minimálisan előre állnak a felső fogai.

A második sose cumizott, ujját se szopta, de az alsó állkapocs íve jóval szűkebb a felsőnél, jelentős rés volt a két fogsora között, ő komoly fogszabályozásra szorult.

És szoptattam mindkettőjüket kb 1 éves korukig, ami szintén jó irányban befolyásolja az állcsontok fejlődését.

2019. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon sokáig cumiztam és a fogaim szépek, semmi deformáció nincs. Ugyan úgy a fiam is 2éves, nagy cumista eddig semmi gond nincs a fogaival.
2019. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik lányom sokáig cumizott, 3 éves koráig. Az első tejfogai kissé kifelé álltak, az a tipikus cumis fogak, de érdekes módon a maradandó fogai teljesen szabályosan nőttek. Pedig én is azt hittem, hogy fogszabályzóra lesz szükség.
2019. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 éves korig cumizott,nyitott harapása lett. Miután leszokott a cumiról, szépen kezdett visszaállni a fogsora. Most 3 éves, semmi nyoma a deformálódásnak.
2019. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!