Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposom nem néz bele a...

5 hónaposom nem néz bele a tükörbe, és ha belenéz se mosolyog az arcképén. Volt valaki így? Mennyire jelenthet ez gondot?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék nagyon parázni, de ez valamiért hetek óta foglalkoztat. Tudom babonából se jó tükör elé vinni, de nálunk van 2 nagy tükrös szekrény is, nehéz kikerülni. Viszont se abba, se kistükörbe nem nézi magát🤷🏻‍♀️

Olvastam erről néhány kérdést, de általában mindenki azt a választ adta, hogy ennyi idősen már mosolyogtak vagy nevetgéltek magukon a babák.

(Attól független, hogy nem tudják hogy magukat latják.)

Egy ismerősöm babája napra pontosan annyi idős mint az enyém (épp ma 5 hósak) ő már több hete írta hogy nézegeti magát.

Örülnék, ha olyan, vagy olyanok írnának, akinek a gyereke nem igazán foglalkozott még ennyi idősen a tükörképével de aztán szépen és rendben fejlődött minden téren.



2019. júl. 5. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretnél, akkor például ne parázz nagyon.


5 hónapos. Ne elvárásaid legyenek vele szemben, hanem élvezd az együtt töltött időt.

2019. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

A nagyfiamat se kötötte le ennyi idősen a tükör. 1 tükrünk volt a fürdőben. Megnézte a tükörképés aztán ennyi.6 eves normális egeszseges kisfiu.

Nem értem mi ez a hóbort, soha nem vittem napközben tükör elé.

A kicsi is ranéz, mosolyog azt annyi. Miert kéne lekösse egy tükörkép?

Meg légyszi mondd el mi ez a babona, mert nem is hallottam ilyet...

2019. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi a babona sajnos. Csak annyit tudok, hogy régen valamiért nem vitték “x” idős koruk előtt tükör elé a gyerekeket, illetve nem mutogattak a babáknak tükröt. Nekem van ismerősöm, aki ezt betartotta, de nem mondta mi èrtelme, vagy oka van a dolognak.

Egyébkent tenyleg nem szeretnek parazni, de a sok védőnői kerdes akaratlanul is kihozza belőlem (aki amugy is picit izgulos vagyok) meg persze a sok ismerős a babáikkal.

Második, neked nagyon köszönöm. Te vagy az első aki ezt mondja!

2019. júl. 5. 17:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A babona szerint ha sokat viszed tükör elé akkor későn kezd el beszélni,nekem anyos mondta😊egyébként nyugi nem egyformák ezek a babák,ami az eggyiket érdekli az a másikat nem.
2019. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, leirnad kérlek minden rendben e van veletek, engem is nagyon aggaszt
nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!