Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányos anyukák! Mikor lyukaszt...

Lányos anyukák! Mikor lyukasztottátok ki a pici fülét? Miért akkor? Érdemes már babakorban, vagy várjam még, amíg ő kéri?

Figyelt kérdés

Két hónapos a kislányom. Nézegettem gyönyörű, icipici fülbevalókat már, mert a doktornő azt mondta, minél előbb, mert gyorsabban gyógyul és nem is fog rá emlékezni. Nekem 6 évesen lett kilyukasztva a fülem, arra emlékszem hogy iszonyatosan rosszul gyógyult, váladekozott, begyulladt, nagyon fájt hetekig, pedig arany volt a fülbevaló és anyukám minden nap tisztította, fertőtlenítette. Most is hajlamos a begyulladásra, pedig csak fehérarany fülbevalókat hordok. Unokahúgomnak már a kórházban kilyukasztották és pár nap múlva nem is volt piros.

Tényleg a korral jár? Érdemes minél hamarabb? Ha később nem szeretne fülbevalót hordani, nyom nélkül begyógyul a luk?


Bocsi a rengeteg kérdésért :) Köszönöm a válaszokat!


2019. júl. 9. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Mi 8 hetesen lyukasztattatuk ki a fülét, akkor azt mondta a kozmetikus, hogy jobb minél hamarabb, de 6 hetes kor előtt ő pl. nem csinálja meg. Neki nem gyulladt be, 2 hónapig volt benne a belövő fülbevaló, utána cseréltük ki.

Ha nem szeretne hordani, akkor, igen, beforr neki. Nekem is vannak "pótlyukak" amiket még fiatalon lövettem, de mára már csak a "főlyukat" használom, az utólagosak beforrtak. Látszik a helye, de fülbevalót nem tudok beletenni.

2019. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
13 éves volt. Mert akkor kerte. Értelmetlennek láttam csecsemőként kilyuggatni a fulet
2019. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem lyukasztották babaként és felnőttként már saját magamnak is + fülbevalókat tetettem be.Semmi gond nem volt felnőttként a gyógyulással, nem volt váladékozás viszont nálam csak az ezüst jöhet szóba.Se aranyat, se bizsut nem bírok hordani.Amúgy felnőttként én nem éreztem tragikus nagy fájdalmat úgyhogy a lányunknak is akkor lesz fülbevalója, ha már kéri és szeretne.

Ja és nekem az egyik fülembe 8 fülbevaló bele lett téve a másikba csak 6.A fülcimpám felső részére tetettek helye nem látszik, de ami lejjebb volt az igen.De már csak szolidan 1 pár fülbevalót hordok:D

2019. júl. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Én ovis koromban hisztiztem ki fülbevalót hetekig nyafogva érte. Nem volt vele problémám és most sincs.
2019. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Védőnőként fülbelövéssel is foglalkozom (csak steril ékszerekkel, gyulladás még nem volt). Újszülötteknek nem szeretek lőni, mert még sokat formálódik a picike fülük, és könnyen "elmászik" a lyuk. Az ideális kor szerintem kb. 3-8 hónapos kor között van (már kellően nagy a fülcimpa, de még könnyű őket lefogni és megnyugtatni), vagy középsős-nagy csoportos ovis kor felett (tehát 5 év felett), amikor már megérti, hogy ez kellemetlen, és ő maga kéri. A legrosszabb szerintem az 1-4 éves korosztály, akik már könnyebben elrántják a fejüket, rettenetesen megijednek (még ha ők kérték is), keservesen sírnak, és kész rémálom belőni a második fülbevalót.
2019. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
4 naposan kapta meg mindkettő, hamar gyógyult és megszokták, hogy ott van, így nem piszkálták sosem. 😊
2019. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy gondolom hogyha nagyobb korába szeretne hordani, akkor majd ő eldönti hogy szeretne e fülbevalót szuratni. Nem gyogyul be nyomtalanul
2019. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk 8 hetes kortól vállalata akkor vittem el. A gyógyfülbevLó volt benne amíg egyszer el nem hagyta az egyiket, fogalmam sincs hogy esett ki neki. Majdnem 2 volt akkor vettünk aranyat bele
2019. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

4 évesem van, még nem kérte, és én örülök neki. Ráér még, nagyon szeleburdi. Esik, botlik, beleakad mindenbe. Ékszer nélkül is képes nyafogni egy pólólevételtől.

Egyébként nem gyógyul nyomtalanul, főleg ha keloidra hajlamos, amit előre nem tudhatsz. Édesanyám akkor lövette magának, amikor én kértem 5 évesen. Nem sokkal később elhagyta az egyiket, azóta nem hord és hegesen forrt össze.

2019. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Vittem a kórházba a fülbevalót, ott a csecsemős rakta be 10 éve :)
2019. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!