Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elképzelhető, hogy nekem nem...

Elképzelhető, hogy nekem nem való 2 gyerek, nem tudnék visszavenni az egynek nyújtott maximalista hozzáállásból?

Figyelt kérdés
A kérdést abszolút lelki szempontból tettem fel, maximalizmus pedig nyilván szubjektív, én ezt arra értem, hogy nem elvárásoknak felelek meg, hanem anyai indíttatásom ez az egy felé már-már extrém szrintem (is). Van egy 1 éves kislányom,és úgy érzem mindent túlaggódok. Ha csak őemelkedése van, nem nyugszom, nem alszom, idegeskedem, leizzadok, ver a szivem, félek, aggódom. Ha másnak nagyon sok szeretetet ad, megijedek, hogy talán nem én vagyok az első neki, mindennél jobban szeretem, féltem, aggódom, maximumot szeretnék neki szeretetből, törődésből. Tudom, hogy ezek anyai érzések, de úgy érzem extra szenzitív vagyok, nagyon aggódós és legapróbb sejtemig iszonyatosan babáját szerető ember. Mások is sokszor mondják, hogy mennyire elmerülök az anyaságban, mennyire átélem, egyszer kórházban is voltunk, ott is mondták nővérek, hogy (szerintük) példás a gondoskodás, aggódás, törődés a kislányommal. Én mégis úgy érzem, hogy fájdalmasan megélem, ha probléma van. De mi lesz ha érkezik majd kistesó, és nem fogok tudni a nagyobbal maximálisan lenni. Vagy a picikét fogja más etetni,, altatni, játszani vagy a nagyot. Tudom, hogy ezeket lehet egyszerre és egy kreatív, szerető anyuka mindent megold, de lehet én ehhez túl-túl-túl... vagyok? Mostanában kezdtem el ezen gondolkodni, hogyha most ennyire meg akarok mindent adni, hogy fogadom el, ha nem fogok tudni ennyit nyújtani?

2019. júl. 9. 22:36
1 2
 11/11 Coffelia ***** válasza:

Gond lesz ebből, hogy mindig mindent te akarsz csinálni. Csak te etetni, altatni, megnyugtatni... nem attól jó anya az anya, hogy egyedül csinál mindent. Vigyázni kell a kiégés szindrómájával, mert az a legnagyobb szeretet és odaadás mellett is elérhet téged, az ugyanis az állandó fizikai és mély érzelmi terhelés eredménye lehet, ha nem adsz magadnak minimális szünetet se. Nekem egy fiam van, hároméves, nemsokára kezdődik az ovi. Csodálatos volt látni, ahogyan mindenki, aki részt vett a gondozásában, hozzátett a látásmódjához, a szókincséhez, a viselkedéséhez, és hogyan gazdagodott ez a kicsi gyerek attól, hogy több mintát engedtem közel hozzá. Az apját, a nagyszüleit, a keresztülei családját, és ahogy lettek újra munkáim (zenész vagyok), egy nagyon jó barátnőm lett a bébiszittere, később meg heti 2-3x bölcsi egy zseniális gondozónénivel. Mindennek eljött az ideje, és ment az új kötődések kialakítása, mint a karikacsapás, de ehhez az kellett, hogy figyeljem a jelzéseit, mikor mire áll készen és mikor mi az igénye.

Szerintem ezzel a dologgal mindenképpen bőven a kistesó projekt előtt kezdeni kellene valamit, mert ha ennyire bele vagy tekeredve a feladataidba, elveszítheted a kapcsolatot saját magaddal, aminek komoly következményei lesznek rád és a gyerekeddel kialakított kapcsolatra nézve is.

Hogy van-e és kell-e kistesó, az pedig annyira függ az egész családtól, hogy mindkét szülő vágyik-e rá igazán, hogy megenegedhetitek-e magatoknak, és hogy vannak-e lelki tartalékaitok több gyerek vállalására, mi a szakmátok, mik a lehetőségeitek. Nekünk több mint valószínű, hogy marad egykének, mert így érezzük tarthatónak az egyensúlyt a piszkos anyagiak oldaláról a családfenntartásba fektetett energiát, így vagyok képes visszatérni a hivatásomba, mert ha még egy gyerekkel itthon maradnék, akkor hosszútávon baromira megszívnánk, teljesen elfelejtenének, és nem hívnának eleget munkákra, hogy a két fizetés meglegyen. Ezer szempont van, és neked se kell, hogy számítson más véleménye, ha második gyereket akarsz és pont. Legfeljebb rá kell majd jönnöd, hogy a többgyerekes családmodell az osztott figyelemről szól, és el kell fogadnod, hogy természetszerűleg nem fog egyik gyereked se annyit kapni belőled, mint egy egyke. Dehát ez egyáltalán nem baj, ez egy életforma.

2019. aug. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!