Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyomorsav lehet az oka? 6...

Gyomorsav lehet az oka? 6 hetes baba

Figyelt kérdés
6 hetes a nagyfiam:), és néhány napja éjszaka sír. Éjfélkor eszik utoljára, és egyik nap 3-ig, másnap 6-ig sírt. Csak a vállamon maradt meg úgy-ahogy. Este is nyűgösebb, bukás után is sír. Tegnap végre aludt. Édesköményt adtam neki. De tegnap azt is változtattam, hogy éjszakára már nem szokott tejem lenni, de tegnap fejtem neki napközben, így nem tápszereztünk. Napközben is néha tápszert kap egyszer; vagy ha nem lakik jól, akkor pótlásnak. Ja! És nyáladzik is, kb ez is ugyanakkor kezdődött. Szerdán megyünk a doktornénihez.. Jártatok már így? Hogyan segíthetnék neki?
2010. júl. 10. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Amit visszabukik annak milyen a szaga? Savanykás? És bukás után könnybelábad a kis szeme? Mert ha igen, akármelyik kérdésre is a válasz, akkor lehet, hogy tényleg a gyomorsavtól van. Infacolt adsz neki hasfájásra, mert nekünk attól lett savas a kis lányunk. Azóta a gripe water-t adjuk, meg a tápszert lecserélte a doki HA-sról refluxos babáknak valóra. Ja, és az ágy fejrészét is meg kellett emelni kb. 45 fokos szögbe. Ezek mind segítettek nekünk.

Remélem, minden rendben lesz a kis babáddal!

2010. júl. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom savanykás-e, de majd megszagolom! A kicsi szeme nemcsak könnybe lábad, hanem sír is. Nekünk is HA-s a tápszerünk... És nem adtam neki semmit... Köszi a választ! A kiságyat ma megcsináljuk.
2010. júl. 10. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:

nem lehet hogy simán "csak" fáj a pocakja? Szerintem egy refluxot csak orvos tud megállapítani.

Próbálj neki valamit adni hasfájás ellen, nekünk a gripe water jött be legjobban, de az infacolt is sokan szeretik.

2010. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja és bocsi első, de én addig tuti nem emelném meg a fejrészét, amíg be nem igazolódik a reflux...
2010. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem, hogy most rögtön csinálják is azt, amit leírtam. Csak elmondtam, hogy nekünk mi vált be. De először lássa orvos a babát.

Amúgy a bukós babáknak alapból javasolják a fejrész megemelését. Vagy a kiságy lába alá kell tenni valami magasítót, vagy az ágybetét deszkát kell megemelni, ha lehet. Ha nem, akkor a matrac alá kell tenni. De semmi kép ne a baba feje alá párnát, vagy ilyesmit.

2010. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sok bukás után eljutottunk a hányásig. 2 nap kórház.. azóta semmi. ott ugyanis kiderült, h elég a tejem; mert mindig mérni kellett. valószínű a tápszer volt a baj. ott is javasolták az ágy megemelését, de végülis nem kellett. köszönöm a válaszaitokat!
2010. júl. 25. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!