Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltak valakinek ilyen aggodal...

Voltak valakinek ilyen aggodalmai a kistesó vállalásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kezdem a háttérrel: én 8 évig egyke voltam, egy szem gyerek a családban, nagyon szeretett, ajnározott mindenki, tele voltam önbizalommal és lelkesedéssel (elkényeztetettnek én nem mondtam volna magam, de ki tudja, én nyilván nem tudom megítélni). Ezután születtek testvéreim (akiket én nagyon akartam egyébként), ikrek, akik minden "rivaldafényt" elvettek előlem. Szép lassan morcos, önbizalomhiányos kamasz lettem, jelenleg sem mondanám, hogy sok mindent elértem volna az életben tanulmányok, eredmények terén, pedig állítólag a képességeim meglennének, de elveszett a motivációm, nem hittem magamban.


Jelenleg van egy két hónapos babánk. Még nem most tervezzük a kistesót, de 2-5 év múlva igen... Kedvem is lenne hozzá, bár nehezek az első hónapok, de mégis már lelkes vagyok, hogy újraéljem egyszer. Azonban nagyon szeretem a kisfiamat, és nagyon bennem van a félelem, hogy úgy megsínylené a kistesó érkezését, ahogy én... Tudom, hogy hülyeség, mert sok ember/gyerek él kistestvérekkel, és semmiben nem korlátozta őket, nem tapasztaltak ilyesmit, mint én, én mégis félek, hogy vajon meg tudom-e előzni, hogy ő így érezzen, meg tudok-e neki mindent adni majd a kistesó mellett is...Hogy fogom megosztani a figyelmemet, hogy tudom őt boldog felnőtté nevelni? Vagy lehet, hogy ez inkább személyiségbeli dolog, és lehet hogy ő nagyon jól fogja viselni a tesót? Mitől függhet ez, hogy ki hogyan fogadja?


Voltak/vannak valakinek rajtam kívül ilyen félelmei? Egyszerűen félek attól, hogy majd meg kell osztanom a "szeretetem", és akkor ő nem azt érzi majd, hogy az összes szeretetem felé irányul (mint most).


2019. júl. 15. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb ajándék a testvér, ha a szülők jól kezelik a helyzetet. Nem szabad elhanyagolni egyiküet sem, nem szaabd kötelezni őket egymás szeretetére, de meg kell mutatni, mennyire cukik a többiek is. Nekünk 4 kislányunk van, imádják egymást az első perctől kezdve. 😊
2019. júl. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb amit tehetsz, hogy tudatosan jól vagy jobban akarod csinálni. Ne csak a meglévő fiadért, hanem a testvéréért, a párodért, magadért, értetek, mint családért. Olvassatok, beszélgessetek sokat a témáról és bíz az ösztöneidben.

Én is így készülök a tesóra, nagyon bízok benne, hogy beválik.

2019. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk most aktuális a téma éppen. A kisfiam 4 éves lesz, hallani sem akart a tesóról. Most hogy már itt van a kistesó a pocakban nagyon várja.

Nekem is hasonló félelmeim voltak/vannak mivel van egy szivárvány öcsém (halva született baba után született ő) és az ő születése után velem szinte nem is foglalkoztak.

De úgy gondolom ez csak a szülő múlik. Mi már most próbáljuk tréningezni a kisfiúnk, hogy ha jön a kistesó akkor nagy változások lesznek. De megpróbálunk bevonni mindenbe és remélem, hogy nem fogja szegénykém nem fogja megsínyleni a kistesó érkezését.

2019. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!