Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjam vagy ne adjam ezeket a...

Adjam vagy ne adjam ezeket a neveket? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislány korom óta szeretném lányomnak az Eszter vagy a Réka nevet adni. A vezetéknevünk Kiss.

Szerintem nem hangzanak rosszul ezek a nevek, de sajnos Réka és Eszter is van párom családjában. Az unokatestvére Réka, neki a vezetékneve nem más. A testvérét pedig Eszternek hívják és neki ugye a vezetékneve is ugyan az mint a mi pici lányunknak lenne. Ez a két név az amit nagyon szeretnék és el tudnék képzelni a lányomnak, és párom szerint nem baj, hogy van ilyen név a családban, attól adhatjuk valamelyiket. De én így nem tartom jó ötletnek. Mégis csak nagyon közeli rokonok mindketten, nem szeretném ugyanazt a nevet adni. Mit csináljak? Ha van valami ehhez hasonló ötletetek névekre akkor azt szívesen elfogadom.



2019. júl. 15. 21:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
20%

*Ja várj, amit írtam , az nem megy a Kiss vezetéknévhez.


De egy Emília pl menne.

Eszter elé meg pl egy Mirabella, bár lehet, hogy az úgy egy kicsit hosszú lenne.

Most kikombináltam belőle az Erikát, meg még egy új nevet, az Eríniát -nemtom ez pl mennyire hangzik jól:) Hogy Erínia:):):) Lehet, hogy ez már egy kicsit sok:):)

pl mondjuk egy Klementina Réka is lehet , kicsit hosszú lenne, de szerintem pl szépen hangzik. Még a Teodóra jutott eszembe. Kicsit lehet, hogy érdekes lenne mind2 keresznévvel, a Rékával, meg az Eszterrel is; de nemtom.

De meg amúgy valaki írta, hogy náluk adták az uncsitesó nevét; akkor lehet, hogy lehet mégis. Náluk belefért. (Bár én nemtom.)

Amúgy nevek terén pl itt nézelődjetek:


keress rá: MTA összes név, és

behindthename.com

2019. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Reni vagyok, unokatesóm 3 héttel utánam született, ő is a Renáta nevet kapta. Mindketten utáljuk és utáltuk mindig is, hogy ugyanaz a keresztnevünk, pedig a vezetéknév teljesen más. Így én másik nevet választanék.
2019. júl. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyu unokatesoja es a húgom is Kinga, soha nem volt ebből gond, néha volt KisKinga meg NagyKinga es ennyi :))
2019. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#13 írta le mi várható.

Kisréka és nagyréka. De tuti. Hogy a gyereked becézve lesz (Esztike). Egyik rokonok 40 évesen is Ágika. És persze nem szereti, de így szoktuk meg, mert Áginak az anyukáját szólítja mindenki.

Kiss rövid vezetéknév, simán elfér két keresztnév utána. Így én másodiknak adnám.

Nálunk első gyereknél kiirt fiú/lány nevek közül a második gyereknél egyik sem került a listára. Pedig "csak" 2 év telt el. De valahogy a második babánál úgy éreztem nem illik majd rá. Ha elengeded a tinikori elképzelésedet, akkor is úgy érzed ebből a két névből valamelyik illik a kislányodra?

2019. júl. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Jah, mifelénk az ilyen azonos nevűekre szokott ráragadni, hogy hugi/öcsi, aztán mindenki így hívja őket.
2019. júl. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek.

7-es.... elég gyakran, anyósomék szomszédai (még a szüleivel lakik) szóval tényleg lehet hogy kisRékázás lenne a vége, azt pedig annyira nem szeretném, a vezetéknév miatt

14-es....ha ezekre a névekre gondolok, mindig sógornőmre és uncsitesójára asszociálok, nem pedig a saját lányunkra. Azt hiszem inkább mád nevet választunk. A Gréta pl kezd tetszeni hangzásra hasonlít a Rékához de ugyanakkor mégsem ugyanaz.

2019. júl. 16. 22:17
 17/24 anonim ***** válasza:
70%
Nem is értem. Nekem is voltak ezer évről kedvenc neveim, de mivel a fiamnak egy apja is van, nyilvanvaló volt, hogy közösen döntünk. Amúgy ugyanazt a nevet biztos nem adnám. Én 34 évesen is Katika vagyok, és van a családunkban Kató meg Kata meg Kati- hogy mindenkit meg lehessen különböztetni. Jobb egy olyan név ami csak a gyereketeknek van a családban.
2019. júl. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a Gréta jó kompromisszum a Rékával. Hangzásra hasonló, abszolút nőies, szép, klasszikus név. Szerintem nem fogod megbánni. Én ha a helyedben lennék, nem adnám ezeket a neveket. Állandóan becézgetés, keveredés, "melyik Témáról van szó?" lesz majd.
2019. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
*melyik Rékáról, csak autocorrect, bocsi
2019. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A Rékára szépen rímel a Léna, Véda is :)
2019. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!