Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név szebb? Klaudia,...

Melyik név szebb? Klaudia, Diána vagy Dorina? A vezetéknév vége "r" betű, ha számít valamit. És szerintetek ezeket a neveket "muszáj" becézni?

Figyelt kérdés

Leginkább becézés nélkül tetszenek.

A Dia becézés pl. kifejezetten nem tetszik.Egy Klaudiát nem feltétlenül becéznek így,ugye?Mondjuk a Diána esetében valószínű,hogy Diázni fogják.A Dorina mindenképp Dóri lesz?


2015. febr. 28. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
A Diána tetszik a legjobban, a Dorina a legkevésbé. A Diánát szinte biztos, h becézni fogják. De a Klaudiát nem feltétlen, ráadásul van más népszerű becézése is (Klau, Klaj). A Dorinát én még nem hallottam becézni, igaz csak 2 ilyen ismerősöm van.
2015. febr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mongoloid válasza:
21%
kalányos dzsenifer,kitty,rodrigó vadmálna.
2015. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Engem Diának hívnak és tapasztalatól mondom, hogy amíg kicsi mindenkinek Dius lenne.

Klaudiát szokták Klaudinak is becézni. De gyakran Dia van belőle.

Dorina szerintem Dóri jaja... Dorina szép név.

2015. márc. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Dorina tetszik legjobban, ismerek pár Dorinát és egyiket sem Dórizzák.
2015. márc. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Az én nevem Krisztina, és engem is csak ritkán becéznek, mert szerintem teljes alakban a legszebb a keresztnevem.

Ezek közül nálam a Klaudia a nyertes. Ilyen nevű ismerőseim közül egyet-kettőt Klauznak, de a többit a teljes nevén szólítják. Diaként még nem hallottam.

Ellenben a Diánát biztosan Diázni fogják, már csak praktikai okokból is.

Dorina nevű ismerőseim között is ritka a becézgetés, legtöbbször maradnak a Dorinánál, de akit becéznek, az is inkább Dori, mint Dóri.

2015. márc. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem mindegyik szép, talán a Dorina tetszik legjobban, a Klaudiát Klaunak is azokták becézni, szerintem a legkevésbé a Dorinát szokták becézni ezek közül.
2015. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Mindegyik szép, vállalható név.

Klaudiát Klaunak szokták becézni. Diánát Diának vagy Diusnak, szerintem ez még aranyos :). Dorinát még nem hallottam becézni.


Ezek közül talán a Diána tetszik a legjobban.

2015. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a Diána tetszik a legjobban.
2015. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Klaudia vagyok ! Mikor megszülettem a kórházban le "Diáztak" a nővérek.. anyu mondta is nekik, hogy nem Dia, Klaudia !! :) Amúgy nem is Diázik senki, Klauzni sem Klauznak, csak a barátom :) Akit megismerek a teljes nevemen szólít, vagy Klaudi-zik, de az borzasztó szerintem xd
2015. nov. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Dorina és szerintem a Dorci becenév szép.
2019. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!