Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjam vagy ne adjam ezeket a...

Adjam vagy ne adjam ezeket a neveket? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislány korom óta szeretném lányomnak az Eszter vagy a Réka nevet adni. A vezetéknevünk Kiss.

Szerintem nem hangzanak rosszul ezek a nevek, de sajnos Réka és Eszter is van párom családjában. Az unokatestvére Réka, neki a vezetékneve nem más. A testvérét pedig Eszternek hívják és neki ugye a vezetékneve is ugyan az mint a mi pici lányunknak lenne. Ez a két név az amit nagyon szeretnék és el tudnék képzelni a lányomnak, és párom szerint nem baj, hogy van ilyen név a családban, attól adhatjuk valamelyiket. De én így nem tartom jó ötletnek. Mégis csak nagyon közeli rokonok mindketten, nem szeretném ugyanazt a nevet adni. Mit csináljak? Ha van valami ehhez hasonló ötletetek névekre akkor azt szívesen elfogadom.



2019. júl. 15. 21:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Még nekem pl anyni jutott eszembe, hogy esetleg valami nagyon egyedi becenévvel, vagy nemtom pl, a másik lányt mennyire szólítják Rékusnak. pl a Rékácska egy idő után lehet,hogy kislányos marad; akkor pl Réki, Réci; de mondjuk inkább nem is feltétlenül kell becézgetni, mert pl szép úgy. Vagy mondjuk pl Eszterella, és akkor Ellának lenne szólítva, vagy Sztellának. Tudom, hogy pár nappal ezelőtt írtam már kommentet, lehet, hogy ezek közül valamelyiket már leírtam, de az első felét szerintem tuti nem.
2019. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
*De ha jó a Gréta pl , akkor okés:):)
2019. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
53%
Én gyerekkorom óta akartam Pétert adni, férjem szintén. Nekem nagybátyám Péter, neki unokatesó, nagybácsi. Abszolút nem érdekelt. Ismertem családot ahol minden nő neve Mária volt. Mária, Marcsi, Marika. Vagy volt két Ilona, az egyik Iluska a másik Icu. Simán meg lehet oldani,hogy tudják kiről van szó.
2019. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Adjatok neki egy második keresztnevet s meg van oldva a gond. :-)
2019. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!