Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes a kislányom. Az...

1 hetes a kislányom. Az normális hogy szinte minden pelusába van kaki? Folyékony. Szopizás után ritka hogy büfizik. Ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Normális persze ilyen sok kakis pelus ekkoránál! Amíg anyatejes, addig pedig híg. Ha nem büfizik, de szemmel láthatóan nem fáj a hasa (nem húzkodja fel a lábá, sír), akkor ez is rendben van.
2010. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen normális.

Legalábbis nálunk is így volt.

A büfi miatt se aggódj,azért nincs,mert nem nyel levegőt.Az én lányom is ilyen volt.


Most 6 hetes és kb 2 hete van az,h nem minden pelusban van kaki.Minden másodikban viszont van:-)

Napi 1x kap tápszert,büfizni most is csak az után szokott.

2010. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kakija teljesen normális. Neki az anyatej az étele és itala egyben és még nem fejlett a tápcsatornája, hogy ezt a kettőt megfelelően "elkülönítse".

Büfizni nem minden baba szokott, de azt megpróbálhatod, hogyha felvevéssel nincs böfi, akkor tedd le a nagy -ágyra hason és simizd a hátát finoman. Hidd el, egészségesebb ha többször kakil, mintha hasfájós vagy rekedéses lenne!

2010. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze normális. Nálunk is így volt. Minden kaja után kakivolt. Volt hogy még kaja közbe is, meg utána is. Ne aggódj!! Talán 3 hónapos kora körül kezdett elmaradni a "minden kaja utáni kaki". Akkor már csak napi 2-3 volt. Már kap tápot is kiegészítésnek és már csak napi 1 van ha van. Most 4,5 hós lesz.
2010. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen normális. Az anyatej gyorsan átmegy a szervezetén.

Mi szinte sose büfiztünk. Ezzel sokat nem tudsz mit kezdeni. Szopizás után tedd a válladhoz, simogasd a hátát 10 percig és ha semmi, akkor semmi, nincs ezzel semmi baj.

2010. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kaki teljesen normális, ne aggódj! :)

Az én babám se büfizett, hiába büfizettem, nem jött semmi, vagy csak igen ritkán. Eleinte féltem betenni a kiságyba, hogy hátha akkor jön majd valami, de soha semmi, így nem aggódtam, aztán később nem is foglalkoztatott. Nem volt hasfájós sem.


10.5 hónapos anyukája

2010. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom: teljesen normális, hogy minden kajánál van kakija. Sőt, ez szerintem szerencsés is, mert az ember lánya látja az "eredményt", hogy sikeres a szopizás, van anyag a babában :). Az enyém most 2 és fél hónapos, a büfi kérdés kb. fél hónapja téma nálunk, addig egyáltalán nem büfizett. Most viszont figyelnünk kell rá, hogy kijöjjön az a kb. 3 büfi, nehogy később zavarja. Hasfájása egyáltalán nincs a fiamnak, de talán azért, mert a büfire figyelünk. Szóval később még büfizhet, ne lepődj meg!:)
2010. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!