Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos még nem nézi a...

Két hónapos még nem nézi a kezét? Mikor kellene?

Figyelt kérdés

A védőnő kérdezte a kéthónapos státusznál, hogy nézi-e a kezét, és az én babám még nem... Azt figyeltem, hogy az arca elé sem tudja hozni a kezét, nem hogy megnézni, még én is nehezen hozom a kezét előre..Ha háton van csak a feje síkjában kalimpál.

Amikor oldalra fordítja a fejét akkor meg lejjebb szokott lenni a keze, nem tudja nézni.

Tényleg kéne már néznie a kezeit? Valami probléma van vele, hogy még előre sem hozza az arcához?

Tudom, minden gyerek más ütemben fejlődik, de azért ha valamiben fejlesztésre szorul még időben jó lenn tudni.


2019. júl. 19. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Azt írod, nem tudod te sem előre húzni a kezeit, illetve csak nehezen. Lehet, hogy kötöttek az izmai, ezt érdemes lenne megnézetni (korai fejlesztő tb alapon vagy dévényes gyógytornász saját pénzből).
2019. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
3 hónaposan korra kell. A mi védőnőnk mondta, is, hogy hibás a kérdőív.
2019. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szájába se teszi a kezét, ha mondjuk éhes? Ha sír, akkor se csapkod a feje előtt? Nekem is 2 hónaposom van.
2019. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első: hát, amúgy a párom oda tudja húzni, a doktornő mondja hogy "tapsoltassuk" és a páromnak megy, én nem merem húzni mert ellentart...A doktornő is kicsit feszesnek érezte, mondta hogy lehet, hogy torna lesz belőle, de még nem biztos, ne aggódjunk..


Második: ez mondjuk megnyugtató. Köszi.


Harmadik: ha hason van, vagy kézben tartva akkor a szájába veszi, de háton fekve nem emlékszem hogy csinálta-e.. ha sír akkor néha véletlenszerűen előrébb lendül a keze, de inkább a feje mellett...

2019. júl. 19. 13:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is 2 hós státuszon kérdezték, vicces volt, mert pont akartam mondani, hogy nem nézegeti, mikor szolt a védőnő, hogy most is azt nézi, szóval ki is pipálta. Utána már a szájába is vette, szoval ezzel nem volt gond.

Lehet, kicsit feszes a babád izomzata, amit azt hiszem masszirozással oldanak fel. Nem lesz baja belőle, be fogja hozni a lemaradást.

2019. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most jut eszembe, hogy tuti oda tudja emelni a kezét, mert a szemét szokta dörzsölgetni ha álmos.

De nézegetni nem szokta.

Köszi a válaszokat.

2019. júl. 19. 14:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben, nincsenek kötött izmok. :)
2019. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom sose “fedezte fel” se a kezét se a lábát. Nem nézegette, nem örült neki, mint a babák általában (a kicsi igen.) Köszöni szépen jól van, 6 éves, a gyerekorvosunk szerint kimondottan okos kislány - szerintem is.
2019. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!