Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámat nem tudom sétáltatni....

Babámat nem tudom sétáltatni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon kivagyok már, 2 hónapos, és alig tudom levinni sétálni. A babakocsit utálja, 5 perc után sírni kezd, de olyan igazán, hogy fel kell venni kézbe. A kendőben ugyanaz, mocorog, fészkelődik, sír.

Amúgy kézben jól elnézelődik (többnyire)...most sétáltassam úgy hogy cipelgetem?

Nem tudok lemenni egy boltba, sem sehova, kezd már frusztráló lenni, főleg hogy látom hogy körülöttem mindenkinek megy a babakocsizás, jót alszanak benne a gyerekek... Az én babám eleve nem alszik már napközben szinte, hát a kocsiban sem.

Egyébként nem szereti az autókázást sem, dehát ott ugye nem opció hogy kivesszük az autós ülésből...hosszabb útnak nem indulunk neki vele, ennyit tudunk tenni.

Bárkinek volt hasonló babája? Mi hozott megoldást? Szeretnék már visítás nélkül kimozdulni :(


2019. júl. 20. 11:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%

2 hónaposan szerette meg végül a sétálást, úgy hogy a mózest lecseréltem sportrészre, és ledöntöttem teljesen kb 170 fokra. Addig csak visított :)

Mondjuk most fél éves, és azóta sem alszik el babakocsiban, csak nézelődik :D

2019. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%

Ne erőltesd. Nem minden baba szereti. Enyém sem szerette. Amikor már dönthettük kicsit a babakocsit akkor szerette meg. Nem kell ezen stresszelni.

Boltba hordozóba vagy kézbe vittem be.Most 8 hónaposan már szereti a sportbabakocsit.

2019. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nem ilyen a babám,de írtad hogy kézben el van, próbáld meg a babahordozot nem a kendőt, hanem amit magadra tudsz csatolni. Amúgy szinte mindent felsoroltál amit használni lehetne a kimozduláshoz.
2019. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

Nálam emiatt jött a kendő..

A ababkocsit kb 10 hónaposan szerette meg

2019. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Kb 2,5-3 hósan szerette meg..a kendőt.. az lemaradt



Jól kötöd fel?

2019. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is sírt a mózesba. 3in1 kocsink van, arra rá lehet rögzíteni a hordozót én abban mentem vele.
2019. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igen, a sportrészen gondolkodtam, hogy hátradöntöm és hátha, de még gondoltam túl pici hozzá...(mondjuk nagy baba, hosszú is, erős is, szóval hátha :) )

Csatos hordozónk is van, de abban a feje mindig "billegett", fogni kellett, kényelmetlen. Valamivel jobban élvezte, de nem az igazi. Gondoltam a feje miatt még várok a használatával.

Hordozóban babakocsiztatás is jó ötlet...tudom nem a legjobb a gerincének, de hátha.

2019. júl. 20. 11:45
 8/25 anonim ***** válasza:
50%

A fiam téli baba. A babakocsival “rázni” kellett, vagyis ha sírt mindig felmentem 2 vagy 4 kerékkel a murvára/fűre és úgy egyáltalán minél rázósabb volt az út, annál jobb. Ebbe belealudt. Aztán sokszor előfordult, hogy sírni kezdett, de mit tudtam tenni, miközben messze voltunk otthonról és tél volt? Beszéltem hozzá, lementem hídba is de muszáj volt hazaérni, aztán az esetek többségében mire hazaértünk volna, elaludt megint.


Utólag jöttem rá egyébként, hogy sokszor amiatt sírt, hogy túlöltöztettem, melege volt.


A hordozóhoz itthon szoktattuk, 10-15-20 perceket, közben porszívóztam, aminek a hangja nyugtató volt neki. De az áttörést itt is egy kényszerhelyzet hozta... elmentünk egy 40 perces sétára a hordozóval és félúton rákezdett. Hat mit volt mit tenni, beszéltem hozzá és mentünk tovább.. kb 5-10 perc után elhallgatott és azóta se sírt soha hurciban (illetve de, egyszer most nyáron amikor nagyon melege volt rajtam)

2019. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egyelőre vidd ki ölben akkor. Pár percre legalább. Menj el hordozási tanácsadásra, hogy ajánljanak Nektek kényelmes eszközt és tanítsák meg felkötni. A fejét ha fogni kell, fogd (de a legtöbb csatosban van fejtámla), kisbabával nem lehet úgy sétálni, mintha ott se lenne. A mózest sok baba utàlja, próbálhatod az autós hordozót tenni a vázra.
2019. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Az én fiam is gyűlölte a kocsin a mózeskosarat, amióta az autós hordozó van a vázon, bárhova el lehet vele menni, 2 hónapos ő is. Az volt a baja, hogy abból nem lát ki. Elbeszélget ő az ablakkal, csillárral is, a lényeg, hogy világos legyen, hogy könnyebben ki tudjon venni alakokat, ezek tök jól lekötik, simán mondja nekik a magáét meg mosolyog. A hordozóból rád is jobban rádlát, nem érzi magát egyedül vagy bezárva.
2019. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!