Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alakul ki a kommunikacio...

Mikor alakul ki a kommunikacios kapocs anya es gyereke kozott?

Figyelt kérdés

2,5 honapos a koraszulott kisfiam, tegnap kellett kellett volna szuletnie, ez gondolom szamit azzal kapcsolatban amit kerdezni szeretnek...

Mar itthon vagyok 4 napja (a pic-re napi 2x 1 orara mehettem be hozza ossz vissz:( ) es olyan furcsa nekem h megetetem, akkor nezeget ram meg erre arra, ezen kivul tobbnyire alszik. Pelenkazaskor hozzabujok, de nem nagyon erdekli, ugy ertem nem nez ram, nem mosolyog, olyan mintha ott se lennek😅 es ez olyan furcsa erzes. Mikortol kezd el nyitni felem?



2019. júl. 20. 15:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy pl ebren van es a terdemre fektetem akkoris... semmi kommunikacio, max nyelereg meg grimaszol, h annyira nem jon be neki a szitu
2019. júl. 20. 15:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez még nagyon kicsi. Várj néhány hónapot.
2019. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiába van kint 2,5 hónapja, ő még csak most számít újszülöttnek.

Várj még ezzel.

2019. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kommunikációs kapocs már az anyaméhben kialakul valamilyen szinten - olyasmik, hogy megismerheti a hangodat, megnyugtatja a szívverésed, amikor a mellkasodra rakod, és szerintem valamelyest az anyák rá is éreznek, milyen személyiség lakik odabent. (Ezotériát félretéve is sok tudományos cikket olvashatsz, hogy mégis csak befolyásolt minket anya hangulataiból egy kis ez-meg-az, vagy hogyan ismerik meg anya szagát.)

Aztán a másik aspektus, hogy az észlelésük hogyan alakul. Pl. kb. 6 hetesen már nézelődik, de még nem követi a tárgyakat csak kb. 2 hónaposan, a szociális, azaz direkt visszamosolygás pedig kb. 3 hónaposan jelenik meg, és akkor kezdik megkülönböztetni az arcokat. Ez mind koraszülötteknél nem tudom, hogyan, milyen "határidőkkel" alakul, de sok cikket találsz róla szerintem.

A harmadik, hogy egy baba még teljesen énközpontú, azaz más szemszögéből vagy objektíven nem képes még látni a dolgokat. Ha pl. te felemeled, számára nem ő emelkedik, hanem minden süllyed. És nem valószínű, hogy önmagára vagy rád külön emberként gondolna - ezért nem is tudja, hogy célzottan kellene kommunikálnia bárkivel. És ezért nincs olyan, hogy egy csecsemő ravaszul "hisztizik", hisz ő még csak egyszerűen csak követi az ösztöneit, ha rosszat érez, sír, ha érdekes valami, bambul rajta egy sort, és totál nem gondolja, hogy te külön létezel és érzel, hiszen még azt sem tudja, hogy ő külön ember (bár előbb-utóbb persze kezdi felfedezni, hogy gyanúsan tudja irányítani az alkatrészeit és téged :))

2019. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont 2,5 hónapos a 41+1-re született lányom. Ő kb. két hete hete kezte azt, hogy nem csak a vakvilágba mosolyog, hanem egyértelműen és kifejezetten az emberekre, de főleg rám. Tehát ő majdnem 3 hónappal van fejlődésben a te babád előtt és mégis csak most kezdte. Nézegess utána, mennyit látnak az újszülöttek, meglepő, hogy mennyire keveset. Ő most számít újszülöttnek, szinte nem is lát még, csak körvonalakat. Még nagyon picike ahhoz, amit most vársz tőle.
2019. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiad most újszülött, ennek megfelelően viselkedik, kislányom 6 hetesen kezdett mosolyogni, előtte nem nagyon érzékeltem semmilyen visszajelzést tőle.
2019. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom :) furcsa, mert igy kb egy ellato szemelyzetnek erzem magam, nem anyukanak 😃
2019. júl. 20. 23:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is meglepett anno mennyire nullarol is indulnak. Én is úgy ereztem magam mint te. Ma mar tudom hogy mindenben ami unalmasnak is tűnhet mennyi munkajuk van :) Türelem fog meg o bujni kacagni es mosolyogni rád. Az enyem 9 honaposan mar csinalja :)
2019. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!