Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés
Nusy83 nevű felhasználó kérdése:

Hogyan alakul vagy mennyire össze vissza egy olyan napirend amit a baba magának alakít ki? 2.5hós babák Anyukái nektek mennyit alszik a babótok?

Kislányom korához képest szerintem túl sokat alszik.Most 2,5hós napközben 5ször eszik és még mindíg van hogy 4óra elteltével kelteni kell enni. Előzőleg volt egyhugyuti fertőzése ezért úgy hittem e miatt de csak egy picit javult az alvás ébrenlét arány. Talán butaság de az ésèget sem igazán jelzi . Persze ha le ülök vele a hintaszékbe már tudja mi jön és átlag 130ml-et meg is eszik. Nem igazán tudom mi tévő legyek hadjam aludni nappal ameddig szeretne és alakítsa ő a napot vagy ragaszkodjak az általunk ideálisnak tartott rutinhoz? A doki azt mondja 4 órát tartsam mert szerinte többet kéne ennie a védőnő meg azt mondja hadjam majd ő eldönti. Természetesen első gyerköc és nincs segítségem.

Keress kérdéseket hasonló témákban: , alvás, napirend

ápr. 13. 18:22  Privát üzenet  

A válaszok

Hány kilós és mennyivel született?

Éjszaka alszik?

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont ápr. 13. 18:48 Privát üzenet
Én hagytam már két és fél hósan, de ez attól függ, hogy hanyadik hétre született és hány kg-val, nálunk 36. héten született, 2600 grammal, csak tápszert kapott és 3 óránként kellett kelteni, szintén húgyúti fertőzést kapott 1 hetesen, nagyjábol 2 hónapos koráig etettem, keltettem 3 óránként, az éjszakai evést 1 hónaposan változtattuk meg, úgy, hogy éjféltől hajnal 5-ig nem evett. Igazából hamar beállt ő is a 3 óránkénti evésre, és akkor már ő kérte magától.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont ápr. 13. 19:03 Privát üzenet

Huh, de irigyellek!

Szerintem, ha megfelelően gyarapszik és jókedvű, akkor ne csinálj semmit. Tudja ő, hogy mennyi kell neki. Az meg, hogy ennyit alszik megváltozik, ha elkezd fogzani. Használd ki az így nyert időt!

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont ápr. 13. 19:23 Privát üzenet

Én az elejétől alkalmazkodtam ahhoz a napirendhez amit a babánk alakított ki magának.Viszont nálunk a kaját kérte sokszor 2-3 óránként, aztán volt hogy alig bírta kivárni a 2 órát vagy épp 3-4 óra is eltelt és nem kért enni.4 órát egy huzamba nappal meg életében sem aludt végig.:D

Ha súlyra fejlődik és jó hangulatú baba akkor sűrűbben nem etetném, de ha súlyra is ,,problémás" a gyerekorvos tanácsát követném.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont ápr. 13. 19:41 Privát üzenet
éHség és haGYjam!!!

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont ápr. 13. 20:18 Privát üzenet

Az én fiam 4 kg folott azuletett. 2 es fel hos, 5-6 alkalommal eszik 167mlt.van, amikor alszik delutan 3-4 ora is, van, amikor egesz nap alszik kb ennyit. Szerencsere melle ejjel 12 orakat szundit, de sosem keltegettem.

Ha gyarapszoik HAGYD aludni.

Helyesen: hagyjam, éhség...

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont ápr. 13. 20:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3100g volt a születési sulya most 5,480g tehát az nem gond és 39.héten jött sajna császárral mert felszívódott v eltünt a magzatvíz ami meg volt abba bele kakált meg a lábára volt csavarodva a k.zsinór.De a kórházban már akkor csináltak labort ott minden jó volt meg utánba a hugyuti fertőzés miatt is voltunk ugye kórházban és akkor is csináltak 2 labort. Most kb 2hete h itthon vagyunk szóval makk egészséges. Hála Istennek !! De az esti nagy alvás elött is alszik még mindíg 2-2,5órát bár ennek ellenére is csak 1 szer kel este illetve könnyen el is alszik. 4órát egyben még nappal nekem sem aludt a 4 órát az etetésre értettem. Viszont nem tudom ha hagynám hogy aludjon nappal amennyit akar hogy lenne meg az evés. Meg akkor tényleg meglenne a 4 óra alvás egyben. Szégyellem hogy problémázok ezen mert biztos hogy később én is vissza sírom majd csak anyira féltem szegényt meg hogy nem veszek észre vmi komoly bajt.

# 7/8Időpont ápr. 13. 20:36 Privát üzenet

Akkor kiválóan gyarapszik, időre született, éjszaka alszik és semmi gond. :)

Hagyd a gyerkőcöt nappal aludni amennyit akar mindaddig, amíg nem kezd éjszaka bulizni. Hamarosan úgyis elkezd majd forogni, kúszni-mászni, akkor a nappali alvás csökkenni fog.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont ápr. 13. 21:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Leírnátok 1-2 hónapos babával hogy alakul egy napotok? Nálunk nem akar beállni napirend.
Mikorra alakul ki napirend?
Anyukák, hogy alakul a Ti, illetve a babátok egy napja? Nem érzitek magatokat néha elveszve?
Ahol kb 2 év a korkülönbség, hogy alakul a napirend?
3 hós baba mellett hogy alakul a napi rendetek? Írnátok példát, módszereket?
Mikorra alakul ki egy babanal a napirend?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!