Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vörös foltok a fején?

Vörös foltok a fején?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kisfiam fél éves, kb 2 hónapja jelentek meg a vörös foltok a fején, ahogy megjött ez a meleg.

Voltunk háziorvosnál, először ekcémára gyanakodott. Ki is próbáltuk a Bepanthen Sensiderm krémet - nem jött be annyira, aztán váltottunk Exxema Repair kenőcsre. Ez sem vált be, sőt rosszabbodott, nedvesek lettek a foltok, viszkettek. Visszamentünk a dokihoz, aki azt mondta hogy mivel csak fején van, máshol nincs, így valószínűleg nem ekcéma, hanem gomba. A nagy melegtől koszmó alatti terület (volt kevés) begombásodhatott, fel is írt egy gyógyszertári gombaölő krémet, próbáljuk ki. Na, 2 hete kenegetjük szorgalmasan, hol jobb, hol rosszabb, de nem múlik el 😪 jövőhét hétfőn ismét megyünk dokihoz, akitől kérni fogunk beutalót a bőrgyógyászhoz.

A kérdésem az lenne, hogy akinek volt ilyesmije, mi vált be, mi lett végül? Vagy csak majd az idő fog segíteni, azaz kinövi?



2019. júl. 23. 17:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyi még hogy 100% pamutot használunk, bababarát öblítő, Bioderma fürdető, tej-tojásme ntes-gluténmentes diéta (szoptatom), stb... Nemtudom mit tehetnék még, ha mégiscsak ekcéma lenne.
2019. júl. 23. 17:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok rá látatlanban mondani semmit, de én maszek bőrgyógyászhoz vinném minél hamarabb.
2019. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász!


Amúgy a lányom ekcémájára egy csodaszer sem használt, csak a gyógyszertári kikevert ekcéma krém


És minden olyan fürdető/ sampon stb ront rajta amiben a habosító valamilyen szódium van



Lányomnak nagyon sokáig csak a hajas fejbőrön volt, azt hittük koszmó emiatt..

2019. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kislányomnak ugyanez volt. Egy idős barátnőm ajánlotta a ricinus olajat. Neki annó egy öreg védőnő ajánlotta. Patikában kapható pár száz forint. A fejére kell kenni hajmosás előtt fél órával. Egyszer használtam és teljesen rendbe jött neki. Utána még párszor bekentem neki megelőzés képpen. Ja és max heti 2x mosom a haját, mert a sűrű hajmosás sem tesz jót. Próbáld ki, hátha segít nektek is.
2019. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyászhoz mindenképp visszük. Az olajat kipróbáljuk, köszi a tippet 😊
2019. júl. 23. 22:00
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez a ricinus olaj egy csoda. Végre segített, köszönöm!! :)

Azt viszont nem tudom hogy oldjam meg majd, hogy fürdetéskor ne legyen vizes a feje. Nem tud ülni, és imád vízszintesen rúgkalapálni a vízben... De ha hasra fordítom, visít. Na majd kitalálok valamit 😅

2019. júl. 25. 08:38
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. De jó, örülök, hogy nektek is használt. Az én lányomnak is vizes lesz a haja valamennyire. Az nem gond, csak samponnal ne mosdd meg neki túl sűrűn.
2019. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy mi fürdető szivacsot használunk. Ha azon fekszik akkor nem ér a vízbe annyira a haja.
2019. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!