Van olyan baba, aki nem szereti a hordozókendőt vagy ez csak azt jelenti, hogy rosszul lett felkötve?

Figyelt kérdés

2019. okt. 25. 14:29
1 2
 11/16 Coffelia ***** válasza:
52%
Ha egy baba megfelelően van bekötve a hordozójába, akkor abban az esetben szokott neki kényelmetlenséget okozni a benne ülés/támasztódás, ha az izmai vagy a gerince nincsenek teljesen a helyükön. Túl laza vagy túl feszes, esetleg kiment picit születéskor az atlasz csigolyája valamelyik oldalra. Utóbbit kiropraktőr néhány hét alatt remekül rendbe tudja hozni, az izomzattal pedig Dévényes is tud foglalkozni. Ez nem elsősorban a hordozás miatt fontos, hogy rendben legyen, hanem a gyerek optimális mozgásfejlődéséért. A hordozás elutasítása kiváló jelzés lehet, hogy esetleg van valami apróbb, vagy nagyobb difi ezeken a területeken, mert a jó hordozóeszköz úgy van kialakítva, hogy anatómiailag pontosan kövesse a baba testének a vonalát, és mindenhol álátámasszon, az idegrendszernek, és a mozgásfejlődésnek pedig kifejezetten jót tesz, serkenti.
2019. nov. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik előző válaszoló vagyok. Én sosem gondoltam hogy kényelmetlen a lányomnak a hordozás, sokkal inkább a bezártságot nem hajlandó elviselni. Megértem, én is ugyanilyen vagyok. Azt sem viseli el ha lefogom játékból, vagy ha túl vastag rajta az overál és nem tud mozogni, vagy bármi olyan helyzet, ahol a szabad mozgása akadályozva van. Ugyanígy a hordozó. Löki el magát, veti hátra a fejét, egyértelmű, hogy zavarja. Ha arccal előre kötöm be, na az már mindjárt más lenne...csak ahhoz még pici. Nem egyformák a babák, vannak akik nem szeretik.
2019. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
(A kérdésem az egyszerű hordozókendőkre, esetleg ezek továbbfejlesztett változataira irányul, nem az általában műszálas anyagokkal borított, bonyolult tervezésű, itt párnázott, ott csatolt stb. "hordozókra".)
2019. nov. 25. 19:39
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
12: ha arccal előre néz, háttal a mellkasodnak, azzal tönkreteszed a gerincét.
2019. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, hordozókendőről beszéltem. Abban nem szeret. Utolsó válaszoló: nem is teszem úgy, meg kendővel amúgy sem lehetne. De úgy biztos szeretne.
2019. nov. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi csak altatáshoz használunk hordozót most 9 hónapos, de már kb 3-4 hónapos kora óta. Halk lágy zene, pl. Halász Judit, ringatás, sötétítés, abban elálmosodik kb. 5-15 perc alatt, utána még ráadok egy hálózsákot, és be az ágyba. Fel sem ébred. Egyedül annyi, hogy a kezeit ki kell bújtatni, mert nem szereti, ha le van kötve, hátát megtámasztom. Persze felém néz.
2020. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!