Csatos hordozó mikortól?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom 7 hetes, 6 kiló. Liliputi csatos hordozó vásárlásán gondolkodom, csak elbizonytalanodtam, hogy ezt már ilyen idős babával is tudnám-e használni? Mondjuk a leírásban 3,5 kilótól ajánlják, de érdekelnének tapasztalatok, személyes vélemények. Köszönöm!

2019. nov. 1. 02:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ülni tudástól ajánlják a csatosokat, a szigorúbbak totyogósoknak. Ilyen pici babának rugalmas kendő a jó, vagy a lilitai, amit nagyon könnyű használni a kötözések ellenére.
2019. nov. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább totyogástól jó a csatos. Az újszülött szűkítő csak marketing, gyakorlatilag kengurut csinál a csatosból, semmi értelme nincs.
2019. nov. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A liliputit konkrétan stabil testtartástól ajánlják, de én is megvártam az ülni tudást. Addig kendőben hordoztam.
2019. nov. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lili tai mehet már most is, a csatosban egyrészt elveszne, másrészt nem támasztaná megfelelően.
2019. nov. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 hónapos kortól használtuk úgy, hogy a lányom még nem tudott ülni. Ha arra vártunk volna, hogy tudjon ülni, csak most kezdtük volna el használni, ami nem lett volna túl jó, mert túrázni kellett és hát ugye már nem igazán van hozzá olyan idő. És túrához, nagyobb kirándultáshoz ez volt a legjobb választás kényelem szempontjából. Egy hét hetesnek még nem jó a csatos, pár hónapot még érdemes várni.
2019. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapos kortól használok csatost, hordozási tanácsadáson adták. Nem kenguru, hibátlan benne a tartása.

Újszülött szűkítővel én is szkeptikus vagyok, de maga a csati ha jól van beállítva, ugyanolyan pozíciót biztosít, mint a kendő.

Vannak kendőfanatikusok, de szerintem nincs racionálus érv amellett, hogy ha jó a baba helyzete, és stabil, akkor mit számít, hogy Te rajtad csomó vagy csat van-e. Ráadásul van olyan csati, ami a baba részéről teljesen kendőszerű.

Javaslom, hogy többet próbálj, kölcsönözz.

Ezek pl jók: Magyarinda, Manduca, Kibi, Love Radius Physio, Emeibaby, Bondolino. De sok magyar gyártó is nagyon jó.

Azt hiszem a Liliputi csatos egy picit nagy, de az èn kezemben sose volt.

2019. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van a közeledben klub, kölcsönözz erre a pár hónapra egy mei-tait vagy szövött, esetleg karikás kendőt (bár utóbbi féloldalas terhelés, én csak rövidtávon használtam). Csatost pedig ülni tudástól
2019. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!