Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 6 hónaposan nem késő már...

6 hónaposan nem késő már elkezdeni a hordozást? Mennyi időt lehet benne a baba?

Figyelt kérdés

Fiam nagyon szeret kézben lenni, ha fáradt vagy valami problémája van csak ott nyugszik meg. Kézben is alszik el.

Viszont már 8 kiló, egyre nehezebben bírom ezt, így beruháztam egy csatos hordozóra. Nem késő már? El fogja még fogadni? Nagyon izgága, mozgékony gyerek, állandóan jár keze-lába. (ne kérdezzétek miért nem előbb kezdtük a hordozást, nem voltam ellene, egyszerűen csak komolyabban eszembe sem jutott)


A másik kérdésem, hogy mennyit "egészséges" egy ilyenben tartózkodnia a babának? Nagy mozgásfejlődésben van éppen, próbál felülni és négykézláb rugózik, szóval talán a mászás is elindul lassan. Mindkét irányba forog, klasszikus kúszás helyett lábbal megy előre, és a fejét lent tartva halad.

Ilyenkor sokat kéne lent lennie hogy gyakorolja a mozgást, igaz? Mégis mennyit lehet a hordozóban? Jó lenne néha hogy tudjam végezni a házimunkát, meg persze kimozduláshoz (bár ahhoz néha a babakocsit is szereti).

Altatáshoz ha beleteszem utána szerintetek könnyen ki tudom venni hogy letegyem az ágyába? (könnyen ébredős típus) Vagy aludjon rajtam végig? (gremese csatos hordozó)


2019. nov. 24. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

1,5 éves korában kezdtem (alkalomszerűen) hordozni a lányomat. Neki pont a mozgásfejlődése akadályozta nagyon pici korában (feszes volt, fájt neki), később meg elfelejtődött.

Egyébként voltatok neurológusnál vagy gyógytornásznál? Nem túl jó ahogy "kúszik", problémára utal. Nézesd meg!

2019. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nemrég voltunk neurológián is (más miatt) és ortopédián is mindent rendben találtak.... igaz, az még a négykézlábra állás előtt volt, de ez a "haladás" igen.

Úgy kéne kússzon, hogy kézzel húzza magát előre? Mert ilyet nem csinál, de valamelyik orvos mondta hogy az nem baj, ha olyan nem lesz, azt is kúszásnak nevezik, ahogy ő halad, és hogy az jó..

Én nem tudom.

Nálam pl. kimaradt babakorban a kúszás...

De ránézetünk persze, ha nem jó így.

2019. nov. 24. 08:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerint orvosa, gyógytornásza válogatja. Nekünk egyik se "fogadta volna el" ezt normálisnak. A Dévény-füzet is kiemeli, hogy fontos, hogy mind a kezét mind a lábát használja hozzá és váltva.
2019. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kúszás akkor jó, ha halad vele a baba. Én ezt tanultam.

Plusz az enyém is fèloldalasan kúszik (átellenesen az egyik labbal-kézzel lendít a másikkal tàmaszt), mászása meg hibátlan.

2019. nov. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pontosan annyit lesz rajtad a baba, amennyit szükséges. Ha megfelelô hordozót vettél, kifejezetten egészséges a hordozás. Jót tesz az egész idegrendszerének, a csípôjének, ha még szoptatsz, a tejtermelésnek is jó, ha testközelben van a baba. Ha bizonytalan vagy, fordulj hordozási tanácsadóhoz.
2019. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit késő, nost már fontosabb neki a mozgás, persze az nem baj, ga mész valahova és csatos hordozóban viszed.
2019. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

A hordozás nem akadályozza a babát a mozgásfejlődésben. Ugyanis ahogy mozogsz a babával, a baba agya ugyanúgy átveszi a mozgásokat, a ritmust, és ugyanúgy, ha nem jobban meg fog tanulni mindent. De ezt egy hordozás tanácsadó jobban el tudja magyarázni neked.


Én születésétől kezdve hordoztam másfél éves koráig a lányomat 0-24, mert extrém hasfájós volt, extrém módon fogzott, traumatikus születése volt, és extrém szepás volt. 5 hósan már mászott, 6 hósan felállt, 8 hósan pedig elindult. Nagyon keveset volt a földön, de mégis nagyon gyorsan haladt a mozgásfejlődésben, és bár kevés ideig, de csinált mindent, semmi nem maradt ki. 8 hós korától meg normalizálódtak a dolgok, kB felé felé arányban sétált, és kéreckedett fel a hurciba.


Hordozd nyugodtan, annyit amennyit a baba igényli, ha azt látod, hogy nyűgös a hurciban rakd le, de csak azért, mert egyesek szerint egészségtelen sokat hordozni, azért ne vond meg tőle. Ha megfelelő eszközben, megfelelő módon, a baba igényeit szem előtt tartva hordozunk, akkor nincs olyan, hogy egészségtelen a hordozás, és nincs korlátja sem.


Lépj be facebookon a Hordozz szabadon, kérdezz bátran csoportba, és tedd fel ott is ugyanezt a kérdésed, szakértők, hordozás tanácsadók is megerősítenek abban, amit írtam.

2019. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. nov. 24. 14:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs későn elkezdeni.


Hogy le tudod-e rakni a hurciból aludni, az sokmindenen múlik. Nekem általában sikerült, de az enyém mellett ágyút lehet dörgetni, ha alszik.


A mozgásfejlődést nem hátráltatja a hordozás (nyilván nem 24/7 lesz rajtad).


8 kg-mal már a hátadra kell tenni. Tetszeni fog neki is, tud majd nézelődni.

2019. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi!


Előre semmiképpen nem mehet?

2019. nov. 24. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!