Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mit gondoltok a bébikompokról?

Mit gondoltok a bébikompokról?

Figyelt kérdés
Annyi rosszat hallani róluk mostanság... Pedig pont 2 hete találtam egyet, ami nagyon tetszett. Nem "fix" ülőkéje volt, hanem a baba a lábával tudta magát rugóztatni. Egyenlőre a boltban hagytuk, de fontolgatom, hogy megvegyem-e. Persze nem egész napra szeretném betenni,sem órákra. Viszont pl főzés közben kapóra jönne, mert egyre gyorsabbam mászik és így eléggé nehézkes vele a konyhában. Vagy tényleg sokat ártanak ezel a kompok?

2020. jan. 31. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem tenném bele soha, senki nem ajánlja.
2020. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Gyógytornára járni vele sokkal macerásabb lesz, mint most mellette főzni.
2020. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Káros és felesleges. Nem vennék sosem.
2020. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem vennék. Ahogy cigit se dugok a szájába.
2020. jan. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg szépek színesek és nem olcsók, de szerintem is teljesen feleslegesek. Mi járókát vettünk anno a lányomnak ő imádta, a fiam örökölte meg, én meg addig biztonságban tudtam őket amég ott játszottak, ha főztem és tudtam hozzájuk beszélni.
2020. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Tudod, hogy rosszat tesz a gyereknek, de megvennéd, mert tetszett? Ne már! Főzz alvásidőben vagy este, amíg a férjed van a gyerekkel.
2020. febr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Nézzük milyen hátrányai vannak:

- O-lába lehet miatt a gyermekednek

- Lábujjhegyen járhat miatta

- Mivel nem mászni fog a kognitív képességei nem fognak fejlődni, ergo a későbbiekben nagyon nagy eséllyel valamilyen tanulási nehézséggel fog küzdeni

- Egyensúlyzavart okozhat

- Rohadt balesetveszélyes. Elég egy küszöb, egy szőnyeg és olyat fog esni, hogy maradandóan sérüléseket, hegeket szerezhet, ami megkeserítheti az életét. Arról nem is beszélve, hogy a lépcsőről is simán lezughat


A te döntésed, hogy kiteszed ezeknek vagy veszel egy járókát.

2020. febr. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Vagy akár egy hordozót is vehetsz. Én úgy szoktam főzni hogy felkötöm ha nagyon nem bír magával. Habár ő a kezdetektől szokta
2020. febr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszenek.

8 és 9 hónapos nevelt babáink vannak. Mikor pár hetesen hozzánk kerültek, elkezdtem nézegetni a bébikompokat, kinéztem nekik 2 Verdásat (fiúk), és elképzeltem, milyen jókat fognak dodgezmezni a nappali közepén.

Aztán olvasgattam itt is, szakmai oldalakon is, beszéltem erről védőnővel.

Ennek eredményeképp az erre szánt pénzből kaptak inkább adamo hintát, gimnasztikai labdát (ráhasaltatom őket, és hintáztatom, nagyon szeretik), és tölcsérhintát. A hintáztatás jót tesz az idegrendszerüknek, míg a bébikomp kifejezetten káros hatással van rájuk.

Inkább te is ilyenben gondolkozz. Amilyen szép, olyan káros. Engedd ezt el.

2020. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem venném meg.
2020. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!