Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért vesz mindenki 300.000-es...

Miért vesz mindenki 300.000-es babakocsit, amikor én tudtam használtan venni 40ért, és semmi baja, ugyanúgy gurul?

Figyelt kérdés

Komolyan az az érzésem, hogy az emberek presztízst csinálnak ebből, hogy minél drágább babakocsit vegyenek. Én ismerőstől vettem ennyiért, szépen gurul, kényelmes a gyereknek is, 3 funkciós (amire amúgy semmi szükség, adom is el nemsokára, és veszek egy sport babakocsit).


Szóval ha gondoljátok, mondjátok el, miért nem költitek inkább azt a maradék 240.000-et valami másra?


Jó, tudom, megtehetitek, stb, hogy drágát vegyetek, meg semmit se sajnáltok a gyerektől, igen, tudom... hiába lenne nekünk is pénzünk rá, megszakadna a szívem ha ennyit költenénk egy babakocsira, nagyon feleslegesnek érzem. Több gyereket tervezünk mi is, majd a következőnek is veszek valami használt mózesest arra a 6 hónapra, után azt is eladom.


2020. júl. 8. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
76%

Miért várod el hogy mindenki úgy gondolkodjon mint te? Aki ennyiért vesz babakocsit az nyilván megteheti. Neked ez miért fáj? Irigy vagy?

Másnak meg a pazarlás hogy 40 000-et adsz egy babakocsira, mikor neki mondjuk az egész havi bevétele 47 000 Ft-t.

2020. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
73%

Mi is megtehetnénk, hogy mindenből újat meg drágát veszünk, de sok esetben feleslegesnek tartom. A babakocsit, kiságyat, hordozót mond (alig) használtan vettük. Babaruhát kaptunk egy csomót.

Engem különösebben nem izgat ki mennyit költ ilyenekre. Inkább az az ismerős idegesít néha aki mindenből csak az új, csak a drága. Közben meg nekem panaszkodik milyen drága a kenyér, meg hónap végén már alig van pénze. Ez se izgatna ha nem nekem síránkozna.

2020. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
84%
360-ért vettük, azt gondolom nem csúcskategória. Sosem gondolnám, hogy az emberek ránézésre lövik be az árát, vagy hogy ezen bárki is rugózna, te miért teszed? Miért foglalkoztat, hogy más mire költ? Örülj, hogy jó vásárt csináltál és ne túrj más pénztárcájában. :)
2020. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk meg sem kottyan 300.000 forint, de tudjuk, hogy egy babakocsi nem ér ennyit. Én egy használt ABC Design Cobrát vettem a töredékéért, eszem ágában sincsen ennyit kiadni valamiért, amit maximum 1,5 évig használok. Sokaknak viszont státuszszimbólum a babakocsi, akkor is megveszik, ha egyébként nem telik rá. Engem mondjuk nem zavar, mindenki úgy él, ahogy neki jó.
2020. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
87%
Ismerősök vettek hasonló drágán babakocsit (3in1), de olyat kerestek, aminek a hordozója a törésteszten a legjobb eredményt kapta. Nehezen jött össze a baba, érthető, hogy óvják, és ez is szempont volt nekik babakocsinál.
2020. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
89%
15. vagyok. Én hordozót újat vettem (Maxi Cosit), természetesen használtban nem ültetem a kocsiba a babát, de még így is nagyon messze vagyok a 300.000-től.
2020. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
94%
Azért vettünk ennyiért mert megtehetjük és mert ami a legjobban tetszett és megfelelt az igényeinknek az ennyi volt. Engem speciel egyáltalán nem érdekel más babakocsija, nem érzem magunkat sem többnek sem kevesebbnek másoknál a babakocsink miatt (nem is emiatt vásároltunk ennyi pénzért, ez vicces, van akinek ez szempont? :D) és javaslom neked is, hogy magaddal foglalkozz mások helyett.
2020. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
32%
4-es vagyok: bőven megtehetnénk, hogy ennyiért veszünk babakocsit, nem az irigysêg szól belőlem, hanem a józan ész, plusz olyan családból származom, ahol nem vehettünk fölösleges luxus dolgokat, ez maradt meg.
2020. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
90%

Nem annyiért vettünk, de olcsó se volt. Biztonságos, kényelmes, praktikus, olyat is tud, amit egy olcsó vagy régi használt nem.

Neked lehet jó a 40ezres, van akinek nem. Miért zavar ez téged?

2020. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
89%
Ki az a "mindenki", akik ennyiért vesznek? Te maga írtad hogy te 40 000-ért vettél, tehát már kapásból nem igaz a "mindenki".
2020. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!