Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért vesz mindenki 300.000-es...

Miért vesz mindenki 300.000-es babakocsit, amikor én tudtam használtan venni 40ért, és semmi baja, ugyanúgy gurul?

Figyelt kérdés

Komolyan az az érzésem, hogy az emberek presztízst csinálnak ebből, hogy minél drágább babakocsit vegyenek. Én ismerőstől vettem ennyiért, szépen gurul, kényelmes a gyereknek is, 3 funkciós (amire amúgy semmi szükség, adom is el nemsokára, és veszek egy sport babakocsit).


Szóval ha gondoljátok, mondjátok el, miért nem költitek inkább azt a maradék 240.000-et valami másra?


Jó, tudom, megtehetitek, stb, hogy drágát vegyetek, meg semmit se sajnáltok a gyerektől, igen, tudom... hiába lenne nekünk is pénzünk rá, megszakadna a szívem ha ennyit költenénk egy babakocsira, nagyon feleslegesnek érzem. Több gyereket tervezünk mi is, majd a következőnek is veszek valami használt mózesest arra a 6 hónapra, után azt is eladom.


2020. júl. 8. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
44%

Nem mindegy, úgy őszintén?

Szerintem senkit nem érdekel, hogy jajj a Julika hány százezres babakocsit tologat. Mi azért vettünk újonnan babakocsit (és minden mást), mert én nem szeretem mások kidobott, levetett cuccait használni, hordani. Így a gyerekemnek sem fogok olyat venni, amit előtte már használt valaki. Ez van, mi már csak ilyen "sznobok" vagyunk. Tudom tudom, te vehetnél akár milliós babakocsit is, dehát minek...

Őszinte leszek, én a minőség és a jó kihasználhatóság mellett bizony a kinézetre is mentem. Mivel napi szinten használjuk, visszük mindenhová, nem akartam egy béna mintás lengyel hodályt. Mi mindennel együtt 800-nál álltunk meg a babakocsi témában, de ebben benne volt még a mózes is, sítalpak is a kocsihoz (!) és tényleg minden. Most adtam túl rajta, mindennel együtt 550 ezerért. Szóval nem a padláson porosodik, meg egy drágább kocsit könnyebben el is tud adni az ember.


Valaki meg 40 milliós BMW-vel jár, más ennek a negyedéből vesz családi házat kerttel. Ez tipik olyan, hogy minek vesz valaki drága kocsit, ha a 400 ezres Suzuki is elviszi az embert A-ból B-be. Azért, mert a fapados Suzukival teljesen más az út, mint egy BMW-vel. Más a feeling. De te ezt sosem fogod megérteni. Továbbá szerintem az első pár évben nem a gyerek ízlésének megfelelően választanak SEMMIT a szülők. Sem babakocsit, sem babaszobát, sem kisruhákat.

2020. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, te fikázol/nézel le másokat. Undorító, kicsinyes és komplexusos vagy!
2020. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 A kérdező kommentje:

Jaja, valóban nem értelek "titeket" babakocsi kérdésben, de ez nekem nem akkora tragédia, mint te azt hiszed.


Azért köszi a választ.

2020. júl. 12. 21:03
 74/74 A kérdező kommentje:

74,


Hát igen, én nem tudom, mekkora flash 300.000-es babakocsit tolni, akik normálisan leírták, azoknak elfogadom a véleményét, aki meg így nyilvánul meg, mint pl te, azokkal nem tudok mit kezdeni.


Amúgy elengedtem már a témát, mert már értem a normálisabb emberek érveit. De én személy szerint ha mindenből újat vettem volna a gyereknek, akkor is megálltam volna 120nál, mert nekem ezek a dolgok nem annyira fontosak.

2020. júl. 12. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!