Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért vesz mindenki 300.000-es...

Miért vesz mindenki 300.000-es babakocsit, amikor én tudtam használtan venni 40ért, és semmi baja, ugyanúgy gurul?

Figyelt kérdés

Komolyan az az érzésem, hogy az emberek presztízst csinálnak ebből, hogy minél drágább babakocsit vegyenek. Én ismerőstől vettem ennyiért, szépen gurul, kényelmes a gyereknek is, 3 funkciós (amire amúgy semmi szükség, adom is el nemsokára, és veszek egy sport babakocsit).


Szóval ha gondoljátok, mondjátok el, miért nem költitek inkább azt a maradék 240.000-et valami másra?


Jó, tudom, megtehetitek, stb, hogy drágát vegyetek, meg semmit se sajnáltok a gyerektől, igen, tudom... hiába lenne nekünk is pénzünk rá, megszakadna a szívem ha ennyit költenénk egy babakocsira, nagyon feleslegesnek érzem. Több gyereket tervezünk mi is, majd a következőnek is veszek valami használt mózesest arra a 6 hónapra, után azt is eladom.


2020. júl. 8. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 A kérdező kommentje:

Ja, rohadt irigy vagyok, nekünk itthon 3 db 500.000 körüli biciklink van, mert abból tényleg nem érdemes szart venni, valószínűleg a gyerek is minimum 100.000 ft feletti biciklit kap majd, de ha jól megy neki és gyakran használja, lehet, kap egy jobbat. De egy bicikli egy összetett gép, ismerem minden alkotó elemét, pl tudom mennyibe kerül egy jó fék és egy gagyi. Aktív tevékenységet végzel vele, nem egy passzív cucc, mint a babakocsi, amit 5 km/h-val tologatsz.


Igen, értem, hogy vannak jobb minőségű babakocsik, mint írták is a válaszolók, meg kicsik, praktikusak, stb... De számomra egy babakocsi nem több egy olyan eszköznél, amit "kötelező " megvenni, hiszen valamiben vinni kell a gyermeket, viszont egy fényképezőgép, bicikli, gamer pc, uhd tv, stb az élményt is ad.


Hogy kinek mi a szép, az változó. Nekem nem akadt meg sose a szemem a babakocsikon, sőt, ezeket a dizájner babakocsikat kifejezetten rondának tálalom. Nem is tudtam mennyibe kerülnek, itt gyakorin láttam csak a kérdésekből. Írta az egyik válaszoló hogy megakadt a szeme egy babakocsin és nagyon szépnek találta, aztán kiderült, hogy az övék volt, na, én meg az autónkkal vagyok így. Néha meglátom a parkolóban, hogy milyen szép ez a kocsi, és csak utána esik le, hogy a miénk. Egy babakocsi belőlem ezt sose tudná kiváltani, inkább megveszem belőle a 40 ezrest, de majd kap a gyerek 100-200 ezres biciklit, ami fejleszti is, nem csak fekszik benne.


Ezt nem azért írom, mert bárkit hülyének nézek, aki nem így érez, mint én, hanem hogy babakocsikra nem vagyok irigy.

De ha már mindenképpen rám akarjátok húzni, hogy az vagyok, akkor elárulom, maximum mire vagyok irigy: egy 4 szobás budapesti belvárosi újjáépítésű lakásra, mert az tudom, hogy számomra jelenleg megfizethetetlen kategória :) De erre sem irigy vagyok tulajdonképpen, inkább csak mazlistanak gondolom azokat, akik jó időben, jó áron hozzajutottak.

2020. júl. 9. 07:32
 52/74 anonim ***** válasza:
34%

49-es. Jót mosolyogtam, köszi.

50-es! Dehogynem stàtuszszimbólum. Azt nézik az utcàn, hogy kinek milyen van ès örülnek, hogy az övék dràgább. Közben meg soknak a napi bevàsàrlàs is nehèzsèget okoz, de a Stokke (ami akkor sem kellene, ha ingyen adnàk) ott van, lehet vele villogni. Szànalmas. Lehet, hogy a Kèrdező irigy, nem tisztem ezt megítèlni, de én biztosan nem vagyok az egy babakocsira. Egèsz èletemben jobban èltem annàl, hogy 3-400 000 forintra irigykedjek :) Szèp napot mindenkinek!

2020. júl. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
62%

"Ezt nem azért írom, mert bárkit hülyének nézek, aki nem így érez, mint én, hanem hogy babakocsikra nem vagyok irigy."


Akkor ugyan mi a szöszérr írtál még kérdést is ki róla, hm?

2020. júl. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 A kérdező kommentje:

#53


Mert tényleg elképzelni nem tudtam, hogy miért vesz valaki 350.000-ért babakocsit, azért. Egyszerűen nem értettem. Pár válaszoló viszont leírta nekem, így már megértem, hogy ők miért cselekedtek így. Én legközelebb sem veszek drága babakocsit, mert nekem nem éri meg az a 3x1 év, amíg benne van a gyerek, azért is adom majd el minden gyerek után, hogy addig se foglalja itt a helyet, hiába összecsukható.

De ettől függetlenül értem azoknak az érveit, akik drága babakocsit vettek, valószínűleg ők ezzel vannak úgy, mint én az én cuccaimmal.

2020. júl. 9. 08:03
 55/74 anonim ***** válasza:
21%
Még mindig olcsóbban jövök ki, ha megveszem a drága de kompakt babakocsit 300ért, amit használni is lehet a városban, minthogy autót és lakást is lecseréljek olyanra, ahová befér a 40 ezres. Én így spórolok.
2020. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 A kérdező kommentje:

Nem kell kiforgatni a szavaimat, elfér a kocsiban és a lakásban is, de ha még 3 évig nem szeretnénk gyereket, inkább eladom, mint hogy itt porosodjon. Ha meg nem lesz következő gyerek, jobb is, hogy nem őrizgettem évekig.


Egyébként a szomszédunk a fél lakást kipakolta a folyosóra, köztük a szép babakocsijat is, mert gondolom nincs kedve naponta csukogatni, hiába praktikus. De nem értek hozzá, lehet hogy az is egy szar, bár szép újnak tűnik, és kicsi.

2020. júl. 9. 08:31
 57/74 anonim ***** válasza:
90%

"itthon 3 db 500.000 körüli biciklink van, mert abból tényleg nem érdemes szart venni"


Röhög a vakbelem.

Ezek után se fogod fel, hogy kinek így, kinek úgy?

Nekem pl: egy bicikli az a kategória, ami "csak gurul". Eszem ágában se lenne 500-at rákölteni.

60 ezres alap biciklim van. Gyereküléssel kosárral, sisakkal megállt 100 alatt és tökéletesen kiszolgál. Korábban napi szinten azzal jártam dolgozni. Most csak bevásárló bicikli és kéthetente ezzel megyünk a nagyihoz.

Erre vétek lenne egy 500 ezres taliga.

A babakocsi viszont kocsi híján napi használatban van. Egy 40 ezressel vért izzadnék. Mondjuk egy stokkéval is, mert nem felel meg az igényeimnek. De a Cybex-ünk (nem priam) minden fillért megért. Ahogy a korábbi Callisto is. Abba fér bele 5 éves is.

2020. júl. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 A kérdező kommentje:

"Röhög a vakbelem.


Ezek után se fogod fel, hogy kinek így, kinek úgy?"


idézet az egyik kommentemből:

"De ettől függetlenül értem azoknak az érveit, akik drága babakocsit vettek, valószínűleg ők ezzel vannak úgy, mint én az én cuccaimmal."


nem én vagyok az, aki nem fog fel dolgokat.

2020. júl. 9. 09:00
 59/74 anonim ***** válasza:
35%

#45 vagyok

Mi is sokat biciklizünk, a nagylányom most 5 éves, de 4 évesen már egyedül biciklizett 2 kerekűvel. A fiam most 2 és fél éves, ő még a futó bicikli és a kismotor lelkes használója. De most őszintén mondd már meg, hogy egy 5 éves gyereknek mégis hol veszel több mint 100 ezres biciklit?? A nagylányom biciklije 34 990,-Ft, csak hogy tudd ennél nem igazán tudsz drágábbat venni, mondjuk fiú bicikliből van 50 ezres is. Vagy 9 évesen fog a gyereked megtanulni biciklizni? Azért mert babakocsit drágán veszünk, szerinted nem lehet drága biciklink is? Most elszomorítalak, a férjemnek Porsche RS biciklije van, mivel az előbb írtad, hogy tisztában vagy a kerékpárokkal, így gondolom tudod, hogy a ti 3 darab 500 ezres biciklitek együtt nem ér annyit mint ez. Én kevesebbet biciklizek, ezért az én biciklim már csak kicsivel több mint 1 millió. És amiket felsoroltál, elárulom, megvan nekünk. És látszik, hogy ez irigység, mert mindig próbálsz valamivel mentegetőzni, hogy „De nekünk ebből viszont jobb van!"

2020. júl. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
39%
Nem forgatom ki a szavaidat, én arról beszélek, hogy a MI lakásunkba, liftünkbe, autónkba nemnférne el egy 40 ezres babakocsi.
2020. júl. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!