Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen hordozó kendőt ajánlaná...

Milyen hordozó kendőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos lesz, közel 10 kg. Nem nagy túrákra vinném, csak míg itthon megcsinálnám a dolgom, addig kötném fel. Karikás szövött kendőre gondoltam, csak az a félelmem, hogy nem fogja szeretni, mert szeret nézelődni és mi is kifele fordítva tartjuk ha cipeljük a kis seggét. Először csatosokat nézegettem, de olvastam, hogy azt totyogástól ajánlják, viszont kisfiam még nem tud ülni sem, bár nagyon szépen tartja magát ha ölben ül. Ti mit gondoltok, melyiket érné meg megvennem?
2020. júl. 29. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem egyiket sem, nagy már ehhez és nem is volt hozzászoktatva újszülött korában, én csatosat vettem, amikor 10 hós volt és azt is utálta.
2020. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Karikás kendőt javasolnám. De egyszerűbb, ha beszélsz hordozási tanácsadóval.


Nagyobb babaüzletekben is vannak és próbálhattok is.

2020. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
A karikás kendő szerintem pont erre nem jó, mert az egyik kezed alatt ott a gyerek, a másikat meg lefogja a kendő. Szerintem amúgy kényelmetlen is. Egy kendős, állítható csatosba már nyugodtan beleteheted.
2020. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
A fiamat kb 6 hónapos kora óta hordoztam Liliputi csatossal. 8 hónaposan kezdett el ülni. Sokat kirándultunk, a hátamon volt mikor már nagyobb volt. Ha jól meg van húzva minden és nem lóg a hasadon/hátadon ahol épp hordozod, akkor nem lesz baj, nyugodtan kérdezd meg a hordozó tanácsadókat. A liliputiban pl előre kipróbálhatod és tanácsokat is adnak ha kérdés van.
2020. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
4es vagyok. Ezeket 20 kilóig lehet használni ha te is bírod. Én kb másfél, majdnem 2 éves korig hordoztam.
2020. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Lehet nyugodtan nulla, amit írtam tapasztalat, egy ekkora baba ha nem volt soha kendőben már nem akarja ezt. Én szerettem volna kb. 5 hónapos korában kendőt, a dévényest kérdeztem meg, azt mondta, hogy örüljek, hogy végre rendesen elkezdett mozogni, ne gátoljam a hordozással. Szerintem ebben is van valami, pár kilós nem mozgó kisbabát érdemes hordozni.
2020. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Az a baba, akinek dévényes kell, valószínűleg feszes izomzatú, rájuk speciális szabályok vonatkoznak a hordozásnál. Ki kell(ett volna) kérni hordozási tanácsadó véleményét.


Én 3,5 éves koráig hordoztam a fiam, szóval azt mondani, hogy a 7 hós nagy ehhez, bődületes baromság. Az szintén nem igaz, hogy hátráltatja a mozgásfejlődést. Az idő alatt, míg mondjuk bevásárolok, nyilván amúgy sem tenném le a bolt padlójára.

2020. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi ilyet használunk: [link]
2020. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

"amit írtam tapasztalat, egy ekkora baba ha nem volt soha kendőben már nem akarja ezt."


Csakhogy a tapasztalatod egyetlen egy gyerekre korlátozódik, a sajátodra. ;)

Ez így irreleváns.

Rengeteg gyerek szereti (meg) a hordozást és teljesen függetlenül attól, hogy mikor kezdik hurcolni.

Saját nagyobbikom pl: 1,5 évesen került először csatosba, imádta, "holott" pár hetesen ordított a kendőben. Szomszéd gyerek 2 évesen "kezdte". A kisebbiket tervezte csak hordozni az anyja, de a tesó elirigyelte. És még rengeteg példa van.

Kérdező, a karikás féloldalasan terhel és nehéz vele házimunkát végezni.

Egy mindenhol állítható kendős csatos, amit a derékpántba is lehet csatolni (így nem terhel vissza a babára), már jó lehet nektek. A nagy súly miatt csakis háton.

Ringa, Möbius...

2020. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Csatos hordozót használunk. 13 hós 10 kilós kislányom van. Sokszor vagyok vele egyedül és hatalmas salegítség pl. amikor nagybevásárlás után a hátamra kötöm és szabad mindkét kezem. Ritkán, de előfordul, hogy nem vagyunk otthon az alvásidejében. Ilyenkor szívesen durmol a hátamon, ha mozgásban vagyok.

Csak ajánlani tudom.

2020. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!