Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen kendőt/hordozót ajánlot...

Milyen kendőt/hordozót ajánlotok újszülött kortól?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hogy ne legyen túl bonyolult megkötni.
2020. júl. 31. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Nekem szövött kendőm van, egyszerű a megkötése, de nagyon hosszú és macerás emiatt. A rugalmasat sokat javasolják, de azt nem tudod csak 8 kilóig használni.

Unokahúgomnak karikása van, szereti nagyon és egyszerű is, de ha hosszabb időre hordoznád (pl nagyobb bevásárlás vagy kirándulás) akkor a tartás miatt jobb szerintem ha nem oldalt hordod hanem elől.

Van nekem Liliputi csatosom is, amibe lehet újszülött szűkítőt is kapni (azaz alap tartozék), na a csatos a legegyszerűbb, viszont abba ne legyen túl sokat, mert nem tart úgy, mint egy rugalmas kendő vagy más kendő.

2020. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Karikás kendő

A karikás kendő elöl és féloldalas hordozásra alkalmas, egyszerűen felvehető.

Újszülött kortól hordozhatod benne a babát, féloldalas terhelése miatt azonban csak rövidebb ideig kényelmes.


Csatos hordozó, baba kenguru

A csatos hordozó (vagy sokan baba kengurunak is hívják) hátizsákszerű kialakítása miatt nagyon népszerű hordozótípus, mert villámgyorsan és egyszerűen felcsatolható. A derékpántok és a vállpántok is állíthatók, így minden szülő kényelmesen magára igazíthatja. Elöl oldalt és háton hordozásra is alkalmas, és akár hosszú távon viselve is nagyon kényelmes. Az újszülöttbetétet is tartalmazó típusokat egészen pici babákhoz is ajánlják időszakos hordozásra, de akár 3-4 éves gyerekek hordozására is alkalmas. Arra figyelj, hogy a babát úgy kelljen bele helyezni, hogy mindig feléd legyen a pocakjával és ne kifelé, mert ha kifelé nézeget az nagyon káros a kis gerincének! Ha Feléd van a pocakjával, az nem káros - mivel mindkét fajta babahordozót sokszor baba kenguruként is emlegetik, megtévesztő lehet az információ! Válassz ortopédus ajánlásával ellátott kengurut (mint pl. a Liliputi vagy a Manduca márkák) és akkor egészen biztosan nem kell attól tartanod, hogy káros a babának!

2020. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hosszú szövött kendő, nem atomfizika, YouTube ról meg lehet tanulni.
2020. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem a Zsömbi vált be.

2020. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!