Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek van benne igazság?

Szerintetek van benne igazság?

Figyelt kérdés

A 4 hónapos kislányom sajnos a mai napig nem tudja megszokni a babakocsit, így hurcis lett. (Jó a hurci, kényelmes, a bátyja is szerette, most már össze sem izzadunk. Majd babakocsizunk, ha hosszabb ébrenléti szakaszai lesznek, szóval nem a babakocsiba szoktatásról szól a kérdésem, persze erről is írhattok, ha szeretnétek.) Illetve könnyen eltörik a mécses nála: hangos zene (belvárosi utcazene), tömeg, idegen arc (csak az apjával, bátyjával, velem nem fordul elő). Édesanyám szerint a hurci miatt ilyen érzékeny, mert ha ki is megyünk egy ingerdúsabb környezetbe, akkor is rám van kötve és így nem tud hozzászokni minden máshoz. (Anyukámat kérlek ne szídjátok, mert nem piszkál vele, csak ötleteltünk, beszégettünk a kis mimózalelkű babámról.)

Ti tapasztaltatok ilyet? Igaza lehet?



2020. szept. 20. 21:45
A kérdező szavazást indított:
Igen, egyetértek anyukáddal.
Nem, szerintem a kettő dolog között nincs kapcsolat.
44 szavazat
 1/8 Derjaderja ***** válasza:
56%

Nincs igaza. A hordozónak pont az egy előnye, hogy a baba a számára optimális módon tudja szabályozni, hogy mennyi inger érje (ha feléd van fordítva).

Minden baba más személyiség és a 4 hónapos még nagyon pici, épp most szokik a világhoz.

Babakocsiban ugyanennyire zavarnák az ingerek, max jobban stresszelne.

Meg nyilván egy érzékenyebb baba, hisz alapból nem szokta meg a babakocsit. Lehet pl hogy szuperérzékeny vagy simán introvertált. Az ilyen karakterű gyerekekkel keménykedve jó kis neurotikus szorongókat lehet nevelni, az ingerfeldolgozása sem az azokra megélt érzések nem fognak változnu.

A legjobbat teszed neki a hordozással.

7-8kg felett úgyis a hátadra javasolt tenni, és ott többet is tud leskelődni.

2020. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Derjaderja ***** válasza:
71%

Még annyi, hogy én megtehettem ezt a luxust mert külkerületben lakunk, de 1 éves koráig figyeltem arra, hogy ne vagy alig vigyem neonfényes csicsás térbe (bevásárlókp - 8 hónaposan voltunk 1x meg pár hónappal később még 1x), ne vigyem ha lehet zsúfolt tömegközlekedéssel (itt a helyi félig üres busszal mentünk néha), illetve ne legyen nagy zajban/fényben, műanyag tereken.


Azért is, hogy az ízlésvilága, vizuális preferenciája minél inkább természethez szokjon.


Egy szuper extrovertált, nyitott, barátkozó kislányom van. De hosszan elkószálunk az erdőben is, bàmészkodik a kertben stb.


Ezt csak azért írom, hogy a 4 hónaposnak a belváros fényei és zaja rettenetesen sok és felesleges inger. Kb 9-12 hónapos korára lesz izgi neki. Ha most tiltakozik, az egészséges reakció.

2020. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ki a vihar pontozta le Derjaderja válaszát?! Tökéletesen HASZNOS volt a hozzászólása! Értsük már meg az értélési rendszert: ez nem a Facebook tetszik/nem tetszik szolgáltatása... 😠
2020. szept. 20. 22:06
 4/8 Derjaderja ***** válasza:
62%

Aranyos vagy, de nem érdemes ezen aggódni. Vki lepontozta aki más nevelési elveket vall.

Talán az anyukád volt 😂😘

2020. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Mindkét gyerekem cipeltem, amíg maguktól le nem szálltak rólam. A fiam nagy dumás, akármit kirpóbál, bárminek nekimegy, bátor. A lányom 5 évesen is a hátam mögé bújik, ha valami új dolgot lát és mindentől fél. Tök egyformán voltak tartva, még a kendő és csatos is pont ugyanaz a darab volt, semmi különbség nincs. Ez szerintem nem ettől függ.
2020. szept. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos kisbaba még jó, hogy megijed a hangos belvárosi utcazenétől. Nem is kéne zajos helyre vinni ennyi idősen. Sétáljatok inkább parkokban.

Az, hogy a közvetlen családtagjain kívül fél másoktól, az se nagy csoda. Gyakran kell találkoznia a nagyszülőkkel, aztán akkor megismeri az arcukat, és már nem fog félni tőlük.


Semmiféle mimózalélekről nincs szó, ezek teljesen természetes reakciók ennyi idősen.

A hordozástól meg végképp semmi függ ilyen téren.

2020. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet benne igazság, amit anyukád mond. De hozzáteszem azt, hogy a gyerekek sem egyformak. Azonban valóban azt gondolom, hogy amihez az ember hozzászokik, attól kevésbé fél és tényleg kevesebb inger éri a kendőben. De! Ha a kendon kívül neki nem komfortos, akkor tökmindegy, mert felesleges stressznek nem szabad kitenni. Akkor el kell fogadni, hogy ő ilyen kis felosebb.
2020. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy emiatt ilyen. Egyszerűen ilyen a természete.

Én is hordoztam a kisfiam. KB 6 hónaposan korától viseli el rövid ideig a babakocsit, addig csak hurci. Mindig nagyon nyitott, érdeklődő, barátságos baba volt. Nem fél az idegenektől, hamar oldódik, huncutkodni.

2020. szept. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!