Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsi választásban tudnáto...

Babakocsi választásban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Első baba, nagyon sok kérdést, véleményt elolvastam, megnéztem, mégis úgy érzem, nem lettem okosabb. Az ára nem prioritás, de azért kb. 150 ezer Ft-nál nem szeretnénk többet kiadni érte. Hordozó eleinte nem szükséges, nem tudom, kihasználnánk-e egyáltalán. Főleg városban, rossz, repedt betonon használnánk, terepen kevesebbszer (felfújható kerék/tömör kerék között nagy a különbség?). A babakocsit lent tudom hagyni a saját tárolónkban, viszont a babát (és vele a mózeskosarat?) az 5.-re gyalog kell majd felvinnem, nincs lift. Itt felmerül a kérdés: szokás egyáltalán mózeskosárral vinni a gyereket, vagy külön vigyem le, és lent tegyem be a babakocsiba?. A bevásárláshoz szükség lenne nagy tárolókosárra. Jó lenne minél tovább használni, akár több gyereknél. Van egy átlag méretű autónk, a csomagtartóba be kellene férnie, de gondolom a legtöbbet azért össze lehet csukni átlagosra.


Nektek mi vált be hasonló kategóriában, és mi az, amit nem javasolnátok (gyenge minőség, kilazult alkatrészek, elromlott kerekek, stb)?



2020. dec. 3. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Én felfujhato kereket javaslok, nekünk van kettő is, egy tömör és egy felfujhato, na a tömör kerekűt már elő se vettem ezer éve, annyira rossz. Bár azt ajándékba kaptuk, úgymond örököltük, de nem használjuk mert egyszerűen nem rugozik, nyekereg össze vissza.


Szerintem az a legjobb, ha ellátogatsz egy baba kocsikat áruló boltba és kiprobalhatod, mi is ezt tettük. Ott meg tudod nézni egyesével, összecsukni, vissza, látod mennyire könnyű stb. Hazamesz, atgondolod aztán vagy megrendeled vagy ha drágább kategória tetszik, nézd meg hátha van valahol eladó áron alul.

2020. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Pl. ezt a Touragoo-t néztem, de valamelyik oldalon azt olvastam, hogy nem pont ennek a típusnak, de gyenge az ülőrésze, és mindig süllyed hátra. Ha valaki erről is tud véleményt mondani, annak örülök :)


[link]

2020. dec. 3. 11:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A Touragoo egy fos és ráadásul olyan hatalmas, hogy tisztán emlékszem amikor egyszer a védőnőnél ültem és anyuka a Touragooval nem fért be az ajtón, amikor valahogy mégis beszuszakolta nyikorgott, csikorgott a kocsi, majd szétesett, rossz volt nézni. Én ilyen árkategóriában ezeket ajánlom:

[link]

[link]

2020. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az ülőreszerol nem tudok mit mondani, viszont ha hosszabb baba lesz az átlagnál akkor nem tudja majd sokáig használni mert nagyon apró a mózes része. Nekünk nem ilyen van, de baráti körben aki ilyet vett (más márka, de fazon ugyanez), azok rendszerint lecserelték a gyerek 10 hónapos korában, mert még ülni nem tudtak olyan jól, fekve meg kilogott a lába a gyereknek
2020. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel már is vitatkoznék.

A rugózás a felfüggesztésen múlik, azaz konkrétan a rugókon, nem a keréknek kell rugóznia. Persze persze szar minőségnél ne is keress lengéscsillapítást, ott lehet szerepe a felfújhatónak,

de a modern és jó minőségnél (ami nem feltétlenül piszok drága) nem műanyag kemény kereket kapsz tömör kerék címszóval, hanem defektmentes légkamrás kereket, ami nem lyukad, mégis könnyű, és sima utazást tesz lehetővé.


Egyébként ha elalszik a gyerek a babakocsiban, fel fogod vinni mózesestül, mert felébred, ha kiveszed.

Mondjuk a sportrészben is el fog.

Én inkább egy pehelykönnyű kocsit keresnék, amit cakkompakk a babával együtt is fel tudsz vinni.

A mostani kocsink nekünk olyan, hogy a 12 kilós gyerekkel együtt is fel bírom. (cybex)

2020. dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
az a lényeg hogy NE forgó kerekűt vegyél, mert sose arra fog forogni amerre kéne
2020. dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6, ezt viccnek írtad, ugye? :)
2020. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
#7 nem, nekem eddig csak rossz tapasztalataim vannak a bolygókerekes babakocsikkal (elsőre is így kellett volna írnom)
2020. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bármit is rendelsz, keress fel egy Brendont, vagy más egyéb bababoltot, és próbálgasd ki őket élőben. Nem kell megvenni, csak nézd végig a lehetőségeket, gyűjtsd össze, mi az, ami tetszik egy adott kocsiban, és az alapján meg fogod találni a neked tetszőt. Sok olyan kérdést olvastam már itt, ahol csak simán rendeltek valamit, anélkül, hogy látták volna, és vagy jó lett, vagy nem, többségében persze nem.


Mi Peg Perego Book Plust használunk, ezt használtan vettük anno. Előttünk kiszolgált két gyereket, aztán a lányomat és végül a kistesót is az viszi majd. Nagyon jól lehet pakolni az aljába, hatalmas a mózese, mi 9 hónapos koráig használtuk, és mindig magasabb volt a lányom az átlagnál. Annyi, hogy nem a legjobb a lengéscsillapítása, lehet érezni, hogy rezeg a rosszabb utakon, de a miénk egy közel 10 éves modell, azóta simán fejlődhetett ezen a területen. Nem a legolcsóbb, de mi nagyon meg vagyunk vele elégedve.

2020. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8, nálunk csak a lányom játékbabakocsijának van fix kereke. Szegény gyerek mit össze szenved vele. Na az nem arra megy, amerre kéne, hisz nincs is mivel.

A fix elsőkerék valamikor a 80-as években volt "divat", mert akkoriban még nem tudtak jobbat.

Most ha jól tudom csak a lengyel csodáknál lehet ilyet találni.

Szoktam szájtátva nézni, amikor az olyat toló anyukák teljes testükkel rádőlnek a kanyarban a kocsira, és úgy próbálják navigálni,

míg én a bolygókerekest egy ujjal tolva megfordítom a tengelye körül 😂

2020. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!