Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit használjak...

Milyen babakocsit használjak a 6 hós gyerkőccel, ha még nem tud ülni, de a mózes részt már nem viseli el?

Figyelt kérdés
Van egy kiszemelt sportbabakocsi, Mamas&Papas Armadillo. Úgy lattam 6 hónapos kortól lehet használni, teljesen vízszintesbe dönthető.Esetleg van valakinek ezzel tapasztalata? Semmi esetre sem szeretnék ártani a babámnak, vagy megterhelni a gerincét. ki hogy oldja meg ezt a “problémát”?

2021. jún. 19. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Sportrészeket szépen hatra lehet dönteni. Mi hordozót is használtuk, de nekünk 3 részes babakocsink volt.
2021. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is a hordozót használtuk 6-9 hó között. Aztán váltottunk sportra, de valóban jól hátra lehet dönteni, szerintem séta idejére simán mehet már 6 hósnak félig megdöntve.
2021. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Vedönőt kerdezd.
2021. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyereknél döntve használtuk a sport kocsit. A hordozó is kicsi volt már, meg amúgy sem jó, mert az nem vízszintben van, nem tesz jót a gerincnek.
2021. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sport babakocsit, 120 foknál nagyobb szögben megdöntve. Kezd élesebben látni, plusz már érdekli a körülötte zajló világ, ezért nem akar vizszintesben maradni. Nyugodtan döntsd meg az ülést, amennyire még egészséges a gerincének.
2021. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Vízszintesig dönthető kocsiba még újszülött is mehet. Az USA-ban pl: az Európában 6 hónapos kortól használtó, de teljesen dönthető kocsikra 0 hót írnak.

Viszont az Armadillot nem ajánlom. Elég régi konstrukció, ezerszer jobbak vannak már. Anno 2016-ban használtuk, borzasztó farnehéz, nehezen irányítható teljesen vízszintesbe téve. És azóta nem sokat fejlődött.

Cybex, Joie, CBX... stb. kocsik között nézelődj.

2021. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kedvesek vagytok ment a pipa :)

Igen igen azt elfelejtettem, hogy a hordozóból már kilóg a lábikója 😅

2021. jún. 20. 01:33
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló! A Cybex Balios s-el esetleg van tapasztalatod, vagy vélemény? 😊(első gyermekes anyuka vagyok, még nincs rutin 😅)
2021. jún. 20. 01:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel pont van. A második gyereknek azt vettünk 3 hónapos korában. :)

Szerettük: xxl kupola, könnyen tolható rosszabb terepen is, kategóriájához képest viszonylag kicsire csukható, nagy előnye hogy szülő felé is nézhet benne a gyerek (ritka ebben a súlykategóriában).

Ha nem kell sokat cipelned (liftes vagy kertes házban laktok), akkor végig kiszolgál.

Mi egy év után lecseréltük, amikor megjelent a Cybex Melio Carbon. De amíg ez utóbbit "nem találták fel" nem találtam jobbat a piacon a Balios-nál.

A Melio pillekönnyű, de ez a hátránya is, nem olyan stabil, mint a Balios.

2021. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De szuper! 😊 köszönöm szépen! Akkor ez el is dőlt 😅
2021. jún. 20. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!