Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mi lenne a jó megoldás ebben...

Mi lenne a jó megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A kislányom 15 hónapos lesz, mire megszületik a kistesó. Babakocsi téren vagyok teljesen elveszve.

Van most egy gyönyörű babakocsink (3in1), amit nagyon szeretek, nehéz szívvel válnék meg tőle. Nem tudom, hogy ehhez valamilyen testvérülőkét lehet-e vásárolni, vagy ezek 15 hónapos babának nem megfelelőek?

Esetleg az ikerbabakocsi lenne a jó megoldás?

Egyáltalán milyen idős korig van feltétlen szüksége egy gyereknek a babakocsira?



2021. szept. 4. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Mi egy éves korában eltettük a babakocsit, már nem volt rá szükség.
2021. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

11 hónaposan tanult meg járni a lányom. Onnantól nem volt hajlandó babakocsiban ülni.

Testvér fellépőt nagyon sok kocsihoz kapni. Ezért tuti nem vennék iker babakocsit. (ikreim vannak, vagy bitang rossz vele közlekedni, vagy baromi drága)

2021. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
A lányom kétéves volt, mikor a kistesó született. Testvér babakocsit szerettem volna venni (nem iker), de a párom lebeszélt róla, így testvér fellépőt vettünk. De nem szerette sokáig. Egy ekkora gyereknek még bőven kell babakocsi, még ha már tud is járni, hamar elfárad. Vagy testvér babakocsit vagy fellépőt vegyél. Megpróbálhatod, hogy a nagynak nem lesz babakocsi, de ha esetleg út közben mégsem akar sétálni, viszed a kezedben és közben tolod a kocsit? Én egyszer így jártam, köszönöm, nem kérek belőle. Inkább addig próbálkoztam, míg nem megszerette a fellépőt. De sokszor nagyon jól jött volna egy testvér kocsi.
2021. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Erre leginkább te tudhatod a választ a jelenlegi babakocsi-használatotok alapján.

Mennyit mentek per nap, hova, milyen távon.

+ Kérdés, hogy hol tart a mozgásfejlődése és várhatóan hol fog addigra.

Pl: nálunk 15 hónaposan még járni sem tudott a nagy, nemhogy hosszan sétálni.

Ráadásul rengeteget mentünk a babakocsival, mivel nem vezetek, mindenhova az kellett. Meg is vesztem volna nélküle.

3 éves korig használatban volt (az utolsó fél évben azért már ritkán).

Most a kisebb (lesz) 2,5, még használjuk vele is, leginkább az én kényelmem miatt: utálok egyszerre kismotort, futóbiciklit, homokozószettet...stb. cipelni. Tolom a kocsit a cuccokkal, mellette sétál a gyerek, s ha elfáradt, beleül.

2021. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak a napi sétára használjuk a babakocsit.

Mozgásfejlődésben ott tartunk, hogy fordul minden irányba, stabilan ül, és négykézláb áll. Rendes kúszás még nem igazán megy neki, mászni még nem mászik. Most 7,5 hónapos.

Én is gondoltam a testvérfellépőre, de nem tudom hogy 15 hónaposan tudja e azt biztonsággal használni. Amilyen testvérülőkét találtam, az sajnos nem kompatibilis a babakocsinkkal.

2021. szept. 4. 17:48
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Akkor még bőven ráérsz gondolkodni. Majd ha 13-14 hónapos lesz, könnyebben tudsz dönteni.

(Egyébként hogy ül, ha még a kúszásnál se tart? Az ültetés káros és jól bezavar a mozgásfejlődésbe. Ha felhúzza magát pihenőszékben az se jó )

2021. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Úgy ül, hogy négykézláb állásból felül.

Igen, még van idő, csak nézem a lehetőségeket.

2021. szept. 4. 18:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Végül fellépőt vagy babakocsit vettél?
2023. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Testvér babakocsit vettem, Cybex Gazelle S-t. És nagyon jó döntésnek bizonyult. A nagy 16 hónaposan kezdett járni. Most két éves, a kicsi 9 hónapos, a mai napig nagy segítség a babakocsi.
2023. jan. 18. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!