Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen megoldás lehet ebben a...

Milyen megoldás lehet ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Lejárt a GYEDem, jeleztem a munkahelyemen, hogy megyek vissza dolgozni. Munkaruha megvan, orvosi alkalmasságin túlvagyok, minden szuper lenne. 13-án kellene kezdenem, addig tart a szabim. Azonban ma csináltam egy terhességi tesztet, ami pozitív lett. Orvosnál még nyilván nem voltam, úgyhogy semmi nem biztos. Nem tervezett baba, sajnos nagyon kellett volna a munka, hogy ne gyesből tengődjünk, de valahogy megoldjuk, az abortusz nem opció. Ami inkább gond, az a munkahelyem.

Eleve nem tudom hogy mondjam el, mert ugye senki nem vállalja büszkén, ha becsúszik egy baba. De mi lesz most a munkával? Dolgozni semmiképp nem tudok, előzmények miatt és a munka jellege miatt az orvosom biztos nem engedné. Ilyenkor vissza lehet menni Gyesre? Vagy mit lehet tenni? A már kivett szabijaimmal mi lesz?


2020. jún. 23. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Szia


Hát kellemetlen, de nem tudsz mit csinálni.


Első napon elmondod vagy akar előtte.


A baj, hogy addigra csak 6 hetes leszel, tehát nem valószínű, hogy lesz még szivhang.

Tudsz esetleg pár napot dolgozni?

Azt tudod csinálni, hogy amint van szivhang, bejelented a terhességed, majd masnaptol tappenzre mész.

A gyest kapod amúgy munka mellett és tappenz mellett is. Szóval nem csak a Gyes lesz hanem a tappenz is.



Sajnos biztosan ki fognak kicsit bukni, de szard le, mást nem tudsz csinálni, főleg ha nagy cég, túlélik. 1 hónap után el is felejtik, persze ha később visszamesz lehet hogy nem örülnek neked, majd 2 év múlva esetleg keresel más munkát

2020. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Meg mindig első


Gyest ugye nem mondtad le? Folyositjak ugyanúgy bármi lesz


Szabadságod sajna így fogy, ha most ketyeg.


Az a baj, hogy korai a terhesség, ahogy előbb is írtam.

2020. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig én. :D


Ha esetleg hamarabb fogant és "szerencséd" van, a 13.het előtt lesz egy uh-d amin van elő embrió akkor 13-n betelfobálsz, hogy terhes vagy és aznaptól tappenz.


Persze uh-n kérsz a nogyogyasztol igazolást h veszélyeztetett terhes vagy és hétfőn megjelensz a háziorvosnál aki kiir aznaptól

2020. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem 13 terhességi hétre gondoltam, hanem a július 13at megelozo hétre, akkor kéne uh-ra menni
2020. jún. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Dolgozni biztos nem tudok már, mert jövő héten elmegyek az orvoshoz és ő fel fog írni egy hüvelytablettát, amit napi háromszor kell használnom és eléggé rosszul is szoktam lenni tőle. Egész biztos hogy nem fog engedni dolgozni. A korábbi terhességeim alatt is táppénzen voltam a 4-5 héttől.

De most ugye nem dolgoztam, így lehet hogy nem fog táppénzre venni, hiszen gyesen vagyok.

2020. jún. 23. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Attól még táppénzre vehet. A lényeg, hogy indokolt legyen. Vagy legalábbis védhető.
2020. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Hogyhogy nem védekeztetek, ha ennyire kell a pénz?
2020. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

De kapsz tappenzt.


Irasd ki magad azonnal, annyi h aznap szólj a munkahelyen, amint kiirnak tappenzre.

2020. jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyfelől nem "ennyire kell a pénz". Ellehetnék gyesen is, de az ugye kb semmi. A legtöbb ismerősöm visszamegy gyed után, mert az emberek többsége nem engedheti meg magának, hogy bevétel nélkül otthon üljön. Szóval nem úgy kell elképzelni, hogy éhezünk. És valóban nem nagyon védekeztünk biztonságos módszerrel, de ezidáig soha nem sikerült ilyen könnyen teherbe esnem és most is millió akadálya volt látszólag, hogy ez megtörténjen.
2020. jún. 23. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!