Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Elvesztem a babakocsik útveszt...

Elvesztem a babakocsik útvesztőjében? Segítség!

Figyelt kérdés

Szóval az igények.

- Sokat megyek majd egyedül, segítség nélkül. 90%-ban mindenhova autóval megyünk majd. Fél éves kora után heti/két heti egy napra visszamegyek dolgozni a részmunkaidős állásomba. Ilyenkor 160 kilométert utazunk egyhuzamban csak oda, a baba nagyizik, amíg én dolgozom (legalábbis ez az elképzelés, de ember tervez..... :D). Tehát a hordozó minősége, gerincbarátsága, biztonságossága részemről kiemelten fontos! Ez az, amire nem sajnáljuk a pénzt kerül amibe kerül.

Fontos lenne, hogyha a hordozóval kikapom az autóból a babát, akkor egy mozdulattal bekattintható legyen a babakocsi vázába, ha csak mondjuk beugranék vele a boltba ne kelljen pakolászni a gyereket. Legyen gyors és hatékony.

- Imádunk sétálni, kirándulni baba nélkül is, ezt vele sem szeretnénk feladni, vagyis ehhez a mindenféle terepviszonyok miatt gondolom minél nagyobb kerekű kellene és jó lenne némi "lengéscsillapítás". Ehhez eleinte a mózeskosárra szükség lenne.

- És végül nem baj, ha nem pusztulok bele, ha fel kell hoznom az első emeletre, mert szándékozom ezt mindennap legalább egyszer megtenni, egyedül.

- Mindezért nem akarnánk fél milliót fizetni.

Érdemes lenne 3 az 1-ben babakocsit vennünk? Ezeknek a hordozói nem tűnnek életbiztosításnak. Ti, mint gyakorló anyák, a fenti körülmények mellett mit és hogyan választanátok?



2021. szept. 11. 18:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Bár inkább babakocsipárti vagyok (számos hordozónk volt, de tolni jobban szeretem), kiránduláshoz jobb a hordozó (kicsinek kendő vagy bébi tai, nagyobbnak csatos). A legjobb babakocsival is szétrázod a gyereket, főleg mózesben, amibe be se tudod kötni.

Ez egy. A másik, hogy a terepkocsik a stabilitás kedvéért súlyosabbak. 12-15 kg + egy féléves átlagos baba (6-8 kg) = nem fogod boldogan cipelni az emeletre.

Esetleg megoldás, ha a vázat lent tudod hagyni, de a mózeseken általában nincs jó fogás és tuti felébred a gyerek is.

Autós hordozó: a legtöbb jó márka kompatibilis a Maxi cosi vagy a Cybex hordozókkal. Mindkettő jól teljesít az Adac teszten.

A lényeg: a két eltérő igényhez (terep+könnyű) nehéz jót ajánlani.

Esetleg: könnyebb terep (egyenletes földút, murva, nem túl mély kavicságyás, homok) és a kategóriában könnyű.

[link]

2021. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!